Pomôžte svojimi návrhmi odchyteným psíkom kvalitnou zmluvou medzi mestom Košice a karanténnou stanicou.

Dovoľte pár informácií na úvod:
Zatúlaných psíkov v Košiciach odchytáva v meste súkromná firma s veterinárom na čele a to na základe zmluvy s mestom Košice. Terajšia zmluva platí do 31.12.2018 a musí sa novelizovať, nakoľko je takmer 10 rokov nie v súlade s platnými predpismi, aj keď bola obnovovaná takmer v 2-ročných intervaloch. Niekto neskutočne zanedbal svoje povinnosti. Dnešný stav okolo psíkov považujem za veľmi žalostný a organizačne hrozný, priam až nefunkčný – viď moje predošlé články na danú tému.

Zmluva končí 31.12.2018.
Dovtedy sa musí pripraviť jej nové znenie a následne urobiť výberové konanie na dodávateľa služieb od 01.01.2019. Preto dnes finišujeme okolo novej zmluvy. Na úrovni mesta je dohodnuté, že im zašlem návrhy a následne sa stretneme na rokovaní k danej zmluve. Tento prísľub som dostal aj od súčasného zastupujúceho primátora M.Petruška, že sa tak stane a nebudeme vynechaní z prípravy zmluvy.

A vy sa môžete tiež podieľať na jej znení svojimi návrhmi.

Najprv som chcel, aby ste pripomienkovali konkrétne časti dnešnej zmluvy, ale potom som si povedal, že viacerí by ste možno chceli svoje návrhy napísať jednoduchou ľudskou rečou a ja ich potom upravím do paragrafového znenia návrhu. Verím tomu, že aj vďaka diskusii pod článkom Vás možno napadnú zaujímavé návrhy. Je jasné, že zmluva musí vychádzať najmä zo zákona a vyhlášky, ale prečo nedať možnosť aj Vám sa podieľať na jej tvorbe (prvýkrát v živote v Košiciach 🙂 )

Ocenil by som návrhy najmä tých, čo sa angažujú okolo túlavých, nájdených či odchytených psíkov, prípadne aj iných zvierat, či tých, ktorí prišli do styku s asanačnou/karanténnou službou.

Táto zmluva má riešiť najmä vzťah mesta Košice s odchytovou službou, karanténne a iné služby a naloženie s ochytenými zvieratami. V roku 2019 je potom potrebné doriešiť širšie vzťahy okolo psíkov a nájsť systém medzi mestom Košice – odchytovou službou – Obč.združeniami, ktoré vykonávajú obrovský kus práce pri hľadaní nových domovov pre psíkov a útulkami.

Svoje návrhy môžete písať do diskusie pod tento článok, prípadne do diskusie pod článok na mojej FB stránke alebo mi ich môžete zaslať aj na môj e-mail: liptak@pangea.sk. Vopred vďaka.

Vaše návrhy očakávame najneskôr do 30.10.2018.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s