V Košiciach na Terase počet asociálov a bezdomovcov nepríjemne narastá…

V mestskej časti Košice Západ, čiže na Terase, počte neprispôsobivých občanov každým rokom citeľne narastá. Ti, ktorí ich nemajú v bezprostrednej blízkosti si možno povedia, že ich sa to netýka. Omyl. Vynechám to množstvo bordelu a špiny čo produkujú (s tým spojený nárast potkanov), že toalety robia okolo našich blokov, či vreskot a hluk. No všetci chodíme do tých istých potravín nakupovať, chytáme tie isté nákupné košíky, tie isté madlá na dverách a podobne a tie sú isto zdrojom nie jednej choroby vrátane hepatitídy a podobne nielen u detí.

Každý veľký bordel tvorí X malých a tie je možné likvidovať len systematicky krok za krokom. Aj preto som sa rozhodol zúčastniť sa v MČ Košice Západ rokovania Komisie výstavby, životného prostredia, verejného poriadku a komunálneho rozvoja. Názov je tak dlhý, že daná komisia sa nakoniec nevenuje ničomu. Tu je video, ako sa predsedovi komisie snažili 4 členovia vysvetliť, kdeže je tá Idanská, kde by sa malo stavať, no ale i tak neuhádol.

Riešenie:
Dňa 05.09.2018 som na uvedenú komisiu doniesol aj uvedené fotografie.
Žiadal som od prítomných, aby vyzvali majiteľa budovy na Považskej 40/B, aby si zabezpečil vyčistenie priestoru pod balkónmi, kde takmer rok prespávajú bezdomovci. Je zarážajúce, že danú vec neriešil za 10 mesiacov žiadny súčasný poslanec za Lunik I a II (Bucher (SMER), Bojčík (SMER), Kočis (MOST),  ale najmä mestská polícia, nakoľko tento bordel vidno aj z auta z cesty. Desať mesiacov si to nikto nevšimol. Nepochopiteľné.
A tak som prišiel na komisiu a žiadal prítomných o to, aby vyzvali majiteľa budovy (je ním firma prepojená na SMER). Na rokovaní predo mnou sedel aj zástupca starostu Andrej Sitkár, čiže videl a počul celkom dobre moje požiadavky.

Čo myslíte, zmenilo sa niečo za mesiac od danej komisie….verejného poriadku ? Nie.
Vlastne áno. Pribudli ďalší bezdomovci, no teraz už aj na balkónoch. Vylomili časť zábradlia aby sa dostali na balkóny.
Ani sa vôbec nedivím, že počet asociálov a bezdomovcov na Terase každým rokom narastá. Môžte súdruhom politikom hovoriť a ukazovať fotografie. Nevidia, nepočujú… :/

Komisia výstavby, životného prostredia, verejného poriadku a komunálneho rozvoja

Predseda: Emil Veles (Smer)
Tajomník: Mgr. O. Kovács
Poslanci: Ing. Slavomír Baník (Smer), RNDr. Slavomír Bucher (Smer), JUDr. Beáta Zemková (NEKA)
Neposlanci: RSDr. Július Mento, PhD. Ing. Peter Hajdu, Ing. Tibor Jačman

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s