Nájde nová webstránka mesta Košice Richarda Rašiho ?

Mesto Košice údajne po 2 rokoch pripravuje spustenie novej webstránky, ktorá podľa písomného prísľubu mala byť hotová už v roku 2016. Ale keďže voľby sú až v roku 2018, tak sa spúšťa pár dni pred voľbami.
Stará stránka bola, vlastne stále je, jedna informačná katastrófa a možno preto sa stal Richard Raši po prehre a úteku z mesta po krajských voľbách vicepremiérom pre informatiku 🙂

Ak si dáte do vyhľadávača Richard Raši, tak vám stránka vyhľadá 0 záznamov za rok 2018, po jednom za roky 2017, 2016 a 2015. Táto zle fungujúca webstránka fantasticky nahráva všetkých developerom, kšeftárom s mestskými pozemkami a podobne.

Poslednú dobu sa veľa písalo výstavbe na Bernolákovej 24, rokovalo sa o nej na komisiách a aj v mestskom parlamente. Tak si zadajte do vyhľadávača „Bernoláková“. Nájde Vám nula záznamov. Pritom na Bernolákovej sa realizovala výstavba bytovky na mieste, kde mal stáť park a museli na úrovni mesta prebehnúť všetky konania………….a tiež nič. Alebo asanačka, veterina… nič, nič, nič.

Občan na tejto stránke roky nevie nič poriadne nájsť, preto táto stránka patrí k najhorším na Slovensku.

 

Riešenie:
Webstránku budem chcieť používať ako zvedavý občan 🙂 Preto by aj štruktúra mala byť stromová a cez rôzne filtre. Vysvetlím, ako si to predstavujem. Zaujímajú ma napríklad všetky pripravované výstavby na Luniku I a II v Mestskej časti Košice Západ kde bývam. A tak by som si mal zadať, že hľadám v lokalite Lunik I a II + všetky stavebné konania (územné, o umiestnení stavby, stavebné rozhodnutia…) + všetky predaje mestských pozemkov v danej lokalite a to všetko za roky 2010-2018. Enter …………………………… a výsledok by mal byť na svete a môžem si pozerať, kto komu predal pozemok a kedy, kto kedy o čo požiadal a aké rozhodnutia vydal stavebný úrad, čiže mesto Košice v danej lokalite.

Dnešná realita? Nezistíte takmer nič a preto si developeri spolu s ich politikmi robia v meste čo chcú. Politici nechcú nič zverejňovať, žiadne videozáznamy z rokovaní, žiadne vyhľadávania na webstránkach atď atď, aby sa občania a aktivisti nemohli brániť a podobne.

A to už ani nehovorím o newsletter, čiže o evidencii e-mailov občanov, ktorí majú záujem dostávať e-mailami informácie z konkrétnych oblastí. Napríklad pri predajoch pozemkov na Terase – ak sa daný bod zaradí do programu rokovania komisie, či Mestskej rady – automaticky dôjde občanovi e-mail s informáciou a aj samotným obsahom a podobne.

Takto si ja predstavujem fungujúcu webstránku mesta, ktorá má slúžiť najmä občanom, z ktorých daní sú platení politici, chod mesta a aj chod samotnej webstránky.

Dočkajú sa košičania reálneho prekvapenia a nielen predvolebného divadielka ?

One thought on “Nájde nová webstránka mesta Košice Richarda Rašiho ?

  1. Spätné upozornenie: Čo by som rád zmenil či vylepšil v rokoch 2018-2022. | MVDr. ZDENKO LIPTÁK ...vždy na strane občanov a ich práv

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s