Voliči, kde máte svojich kandidátov?

Na konci tohto roka budú komunálne a župné voľby. Už o pár dní sa začnú objavovať po vyše troch rokoch mlčania kandidáti na poslancov, starostov, primátorov a županov sľubujúci kade čo. Mňa osobne dokážu prekvapiť tí, ktorí roky nič verejne neprezentovali, nič sa nesnažili riešiť (česť pár výnimkám). Proste úplne nečinní a zrazu sú z nich veľkí kandidáti na primátora či župana, ale aj poslanca. Udivuje ma, kde berú tú guráž a najmä tú drzosť.
A sú tu aj takí, ktorí keď boli zvolení, tak aj niečo robili, ale to len preto, že boli za to platení ako starosta alebo zástupca starostu, čiže museli robiť, lebo to bolo ich pracovnou náplňou, za čo brali riadny plat. Keď ich po 4 rokoch nezvolili (asi výsledok za ich prácu), tak už nepohli ani prstom, lebo ich v reále veci verejné a potreby ľudí nezaujímajú. Dnes sa blížia opäť voľby a oni zverejňujú spomienky z rokov 2016 či 2018 (keď to mali v pracovnej náplni), no dnes je rok 2022. Len potvrdzujú, že posledné 3 roky nepohli ani prstom……….a opäť kandidujú, lebo túžia po flekoch a opäť začnú sľubovať.
Pozorujem aj to, že nektorí, ktorí sa zviditeľnili pri utečeneckej kríze cítia príležitosť a chcú kandidovať. Len riadiť samosprávu a byť aktívny v tejto kríze, sú dve rozdielne veci. Páni, vážne si z toho nerobte srandu. Pokiaľ kandidát na starostu, primátora či župana, nebudú mať okolo seba skutočný tím ľudí znalých veci (nemyslím tím manželku či otca), tak aj keby boli zvolení a nebudú mať svojcih poslancov, presadia toho strašne málo. A to nehovorím o zorientovaní sa v problamatike.

Stále som tvrdil a tvrdím, že tí, čo sa pred voľbami nezaujímali o veci verejné, tak sa nebudú zaujímať ani po prípadnom zvolení, lebo ich to v skutočnosti nezaujíma. A po zvolení takíto poslanci tvoria, bohužiaľ často väčšinovú masu poslancov v parlamentoch miest a obcí, a preto to aj tak v nich vyzerá. Bohužiaľ, vrátane Košíc.

Voliči, kde máte svojich kandidátov, ktorých ste volili pred 3 rokmi ?
Viete vôbec niečo o nich ?
Robia niečo, čo sa týka veci verejných ?
Chodia presadzovať svoje/vaše návrhy riešení ?
Tieto otázky sa týkajú aj tých čo boli a aj tých čo neboli zvolení. Alebo vážne čakáte, že sa stanú aktívni, až keď budú zvolení ? Neboli pred voľbami a nebudú ani po nich. A dokonca aj keď boli zvolení. A toto si zapamätajte ! Preto takéto spiace elementy už nevoľte, ak chcete, aby sa veci pohli a riešili.
Pred voľbami sa ma mnohí pýtajú, že koho majú voliť. Ja hovorím, že nevoľte tých, čo sa o veci verejné nezaujímajú, nesnažia sa ich riešiť, nechodia na rokovania komisií s vlastnými návrhmi v prospech občanov atď atď. Vypisovanie na Facebooku nepovažujem za aktivity.

Parlamenty súrne potrebujú novú krv a nie recyklovaných kandidátov, ktorí sa každé 4 roky objavia ako jednohubky a sľubujú hory doly.
Radšej dajte jeden jediný hlas vo voľbách kandidátovi, ktorý za to stojí, ako 4 nevýrazným lebo sú z našej ulice či partaje a zaplatili mi pivo pred voľbami…

Ak chcete naozaj zmenu, tak musíte začať od seba pri volebnej urne.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s