Čaká Ministerstvo spravodlivosti SR na výsledky komunálnych volieb v Košiciach?

Dám krk za to, že áno.

Dňa 05.12.2017 (čiže dnes je tomu presne 11 mesiacov) som podal sťažnosť na znalca, ktorý vypracoval znalecký posudok, že meter štvorcový na Terase vedľa OC Galéria na Považskej 40 pre účely výstavby parkovacieho domu stojí 45 €. A za týchto smiešnych 45€ mestskí poslanci predali tento lukratívny pozemok firme personálne prepojenej na SMER.

Za odpredaj z MČ Košice Západ hlasovali všetci smeráci Západu – Jakubov (SMER), Sitkár (SMER), Kočiš (SMER), Grullingová, (SMER) a Petruško (SMER) – okrem dámy, všetci opäť kandidujú. :/Primátor Raši strašil ľudí, že mesto bude musieť zaplatiť 86 € za meter štvorcový majiteľom pozemkov v borovicovom háji, a pritom na nich nie je možné stavať. Keď ale mesto ide predávať vlastné lukratívne pozemky, tak poslanci ich kľudne predajú (v rozpore so zákonom) firme napojenej na SMER za smiešnych 45 € za štvorák. Pritom občanom na Terase pozemky pod socialistickými garážami, kde nemôžu nič postaviť, predáva mesto tiež na základe znaleckého posudku za 80 € a viac. No a keď 31.10.2017 bolo rokovanie s Domov Terasa s.r.o. (kupec pozemkov pre parkovací dom) ohľadom výstavby parkovacieho domu, tak na otázku, že prečo nekúpili vedľajšie pozemky od súkromníkov na výstavbu par.domu, tak zaznela z ich úst odpoveď že preto, že predávajúci chceli 200 € za štvorák. Nie 45 € ako im to predali SMERáci v meste, ale 200 €.

To bol dôvod, prečo som podal podnet. Predaj za smiešny peniaz. Mesto takto prišlo minimálne o 100 000 €. Dvakrát som urgoval ministerstvo o odpoveď a dvakrát odpísali, no odpoveď stále nezaslali. Napísali mi, že majú na to rok a že po novele zákona budú mať na odpoveď až 2 roky !!! Za dva roky investor garáž postaví a predá inému kupcovi, čiže stanovisko ministerstva už  bude na nič.

Moje odhady, čo bude nasledovať sa zväčša napĺňajú. Ministerstvo ovláda MOST, čiže koaličný partner SMERu a ten má zase svoje obchodné záujmy na uvedenom mieste. Investor chce na danom mieste vedľa jeho bytov postaviť parkovací dom, čo zabudol ale kupujúcim byty pred pár rokmi povedať. Tí si byty kúpili a teraz sa dozvedia, že pred oknami im bude stáť betónová opacha a preto sa búria. Čiže namiesto parkoviska, kde dnes môžu parkovať, bude stáť parkovací dom, kde nezaparkujú, ak si nekúpia parkovacie miesto (jedno miesto bude stáť cca 5-7000 EUR).

Preto obyvatelia bytov spísali petíciu a obrátili sa aj na predsedu Komisie dopravy mesta Košice Ing.Stanislava Kočiša (je poslancom za SMER za Terasu na meste a aj mestskej časti), ktorý dokonca býva len pár metrov od daného miesta. Stretli sa, žiadali……….no písomnú odpoveď od neho nedostali. Ja som ho tiež žiadal o riešenie dlhoročného problému – protizákonné parkovania taxíkov na Luníku I kde býva ……a skutek utek. Asi aj taxislužbu vlastnia smeráci, lebo ináč si ti neviem vysvetliť :/

Ministerstvo a aj investor čakajú na komunálne voľby, aby asi nezhoršili pozície kandidátom za stranu SMER. Po nich, akokoľvek dopadnú, sa začne s výstavbou parkovacieho domu na miestne dnešného parkoviska pre cca 118 áut + likvidácia zeleného pásu pre 27 parkovacích miest v rozpore so slovenskou technickou normou. Ale keď ide o investície smerákov, tak zákony, normy a aj ľudia idú bokom. Domácí budú z parkoviska vyhodení a kto vie, kde budú parkovať. Lunik I sa musí pripraviť na parkovací kolaps, aj keď som žiadal, aby investor zabezpečil náhradné park.miesta napr. pred medickými internátmi pre obyvateľov z Považskej 40, z ktorých väčšina po dostavbe parkovacieho domu nebude mať kde parkovať…

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s