Kto schválil košickému Západu spoluúčasť na elektroautíčko za 36 840 eur ?

Mestská časť Košice Západ si kúpila hračku za takmer 40 000 EUR…

V MČ Košice sú desiatky rozbitých chodníkov. Máme venčoviská pre psíkov, ale zabudlo sa na venčoviská pre teenegerov s tenisovými kurtami a skateboartovou dráhou či slušným basket ihriskom, nepribudol za posledné roky ani jeden cyklometer, či chránené stojisko na biky aspoň na jednej škole, alebo keby aspoň namaľovali – obnovili zelenú cykločiaru na chodníkue…., ale pán starosta Jakubov (SMER) a jeho zástupca Sitkár (SMER) sa rozhodli, že si kúpia vyhrievanú hračku za 40 000 EUR, čiže elektroautíčko, aby sa mohli vyvážať. Čo z toho, že sa dajú kúpiť aj skoro 3x lacnejšie autá. On sú manažéri zemegule takmer bez právomoci a preto potrebujú 40 000 EUR auto.

Jedným slovo to považujem za nehoráznosť a rozhadzovanie verejných peňazí a ja pevne verím, že sa dodávateľovi ospravedlnia a autíčko mu vrátia ako veľmi drahé.

Tu je celá zmluva aj s popisom 40 000 eur hračky  – elektromobil


DOPLNOK:
Dnes som obdržal informáciu cez FB správu, že mestská časť na to auto dostala príspevok. Smutné je, že info som nedostal od nikoho z MČ, na webe MČ som o tom nenašiel ani riadok, žiadne súhlasné uznesenie o nejakom príspevku v rozpočtu mestskej časti atď. Čiže kto schválil spoluúčasť mestskej časti na dané autíčko?  Alebo kedy to poslanci schválili? Mestská časť má dlhodobo problém s informovaním verejnosti a preto na Terase vzniklo za posledné roky najviac petícii / protestov občanov v celých Košiciach a preto vznikajú aj rôzne dezinformácie.

Tu je uvedená linka – http://www.minzp.sk/tlacovy-servis/tlacove-spravy/tlacove-spravy-2018/tlacove-spravy-marec-2018/envirorezort-podporuje-elektromobilitu-slovensku.html

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s