Stránka pre mojich podporovateľov do komunálnych volieb 2018.

Som úprimne rád, že takmer každý deň sa ma niekto pýta, ako mi má podpísať petíciu a podobne. Preto som vytvoril danú stránku so základnými informáciami a aj s možnosťou stiahnutia potrebných tlačív s potrebnými informáciami.
V roku 2018 kandidujem na poslanca do mestského zastupiteľstva a aj za poslanca do Mestskej časti Košice Západ.

Prečo kandidujem do mesta a aj do mestskej časti ?
Na úrovni mesta sa schvaľujú veľké projekty ako je územný plán, rozpočet mesta (mesto zabezpečuje 85% všetkých činnosti na území mestských častí), všeobecne záväzné nariadenia (mestské zákony), vzťahy medzi mesto – mestskými časťami – mestskými podnikmi a podobne.

Mestské časti realizujú menšie projekty priamo v teréne, čo z úrovne mesta nie je možné.

A taktiež by som bol konečne rád, ak by sa radikálne zmenil zákon o meste Košice, lebo dnešná 30 ročná verzia je stará, nesystémová a najmä veľmi drahá, duplicitná a veľakrát nejasná.

Prečo kandidujem ako nezávislý ?
Poviem úprimne, že politické strany v Košiciach nie su nositeľmi riešení či návrhov. Ak si pozriete košické média za posledné 4 roky, tak opozíciu voči SMERu najmä v odborných otázkach tvorili defacto aktivisti a nie politické strany. Aktivisti – najmä Košickí aktivisti – dnes tvoria zoskupenie jednoznačne s najväčším potenciálom na presadzovanie zmien a opatrení v prospech občanov.

Ako ma môžete podporiť ?
Ak sa chce aktivista zúčastniť komunálnych volieb, musí s tým súhlasiť 1000 občanov, ktorí súhlas vyjadria podpisom     v podpisovej listine konkrétneho kandidáta. Kandidáti z politických strán to nemusia, aj keď niektoré strany v Košiciach nemajú ani 5 členov.

1, Podpísaním sa na petíciu – buď prídem ja za Vami alebo ma vy prídete navštíviť do môjho Fotoštúdia 33
2, Zbieraním podpisov na petíciu (podpisovú listinu), ktorú si buď stiahnete z tejto stránky a vytlačíte, alebo si príďte po čisté tlačivá do Fotoštúdia 33
Čím viacej podpisov mi pomôžete zabezpečiť, tým lepšie, lebo 1000 podpisov je veľké číslo.
3, Dobrá rada nad zlato sa vždy cení a ja si rád nechám poradiť, aj keď som tvrdohlavý 🙂
4, Roznos letákov – občas sa mi niekto ponúkol, že mi v tom pomôže. Zatiaľ som to nevyužil, ale teraz je ten správny čas.
5, Povedzte o mne aj iným – ak si myslíte, že by som bol vhodný na funkciu poslanca, povedzte to prosím aj iným, lebo v závere sa ráta každý hlas.
6, Finančná podpora – voľby pre nezávislých sú finančne náročne, lebo si všetko platia z vlastného a jedná sa               o 4-ciferné čísla. Ono samotná každoročná činnosť aktivistov ide dosť do peňazí, lebo to veľmi často robíme na úkor svojich firiem (väčšina sme samoživitelia živnostníci a podnikatelia), času a rodín. Ak by sa náhodu niekto rozhodol, tak číslo môjho účtu je – SK65 8360 5207 0042 0049 4664 (mBank) a ja mu vopred ďakujem.


Ako postupovať pri zbieraní podpisov?

1, Stiahnite si a prečítajte si prosím najprv sprievodný list a až potom podpisujte s podpisové listiny.

2, Podpisová listina (petícia) do mestského zastupiteľstva.


2, Podpisová listina (petícia) do Miestneho zastupiteľstva Mestskej časti Košice Západ.

KÓPIA SPRIEVODNÉHO LISTU – obsahuje dôležité informácie (ak by ste ich zabudli a nemuseli si opäť tlačiť sprievodný list s dôležitými informáciami)

Dobrý deň.
Vďaka za ochotu mi pomôcť. Dovoľte základné, no dôležité informácie:

Podpisujúci musia mať trvalý pobyt v Košiciach.
Kto ma trvalý pobyt na Košice Západ podpisuje obe podpisové listiny – aj Mestské zastupiteľstvo a aj Miestne zastupiteľstvo.
Kto nemá trvalý pobyt na Košice Západ, ale ma trvalý pobyt v Košiciach, podpisuje len do Mestského zastupiteľstva.

Ak potrebujete viacej podpisových hárkov, kľudne mi zavolajte, napíšte a ja Vám ich donesiem osobne, prípadne zašlem pdf formát alebo si ich stiahnite z mojej webstránky http://www.ZdenkoLiptak.com

Podpísať to môžu vaši kolegovia, susedia, kamaráti, rodina, no musia mať trvalý pobyt v Košiciach.

Podpisy sa zbierajú do 09.09.2018.

Vďaka 🙂
Zdenko Lipták, 09018 266 322, liptak@pangea.sk

 

Ďakujem všetkým za podporu 🙂

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s