Vyzývam Mestskú časť Košice Západ, aby opravila zavádzajúci a nepravdivý údaj na zozname kandidátov do komunálnych volieb 2018.

Mestská časť Košice Západ (ďalej len MČ) na svojej stránke zverejnila zoznam kandidátov kandidujúcich v najbližších komunálnych voľbách do miestneho zastupiteľstva.

Terasa je rozdelená na volebné obvody a za každý volebný obvod (ďalej len VO) môže byť zvolený len určitý počet kandidátov. Napríklad za VO číslo jedna na Terase postupujú do miestneho zastupiteľstva len 3 s najvyšším počtom hlasov. Volič, keď príde do volebnej miestnosti, tak na volebnom lístku bude mať zoznam 14 kandidátov ( za VO I) a zakrúžkovať môže maximálne troch.Čiže, ak volič zakrúžkuje jedného alebo dvoch je všetko v poriadku, lebo môže si vybrať len jedného kvalitného kandidáta a zakrúžkuje ho. Môže však zakrúžkovať maximálne troch. Ak zakrúžkuje štyroch, jeho lístok je neplatný a nikto z danej štvorice nezíska jeho hlas.

MČ Košice Západ zverejnila zoznam kandidátov za jednotlivé obvody – zoznam 

Pri volebných obvodoch však uvádza nepravdivý údaj a to, že: „ Vo volebnom obvode sa volia 3 poslanci“, čo nie je pravda. Správny údaj je, že: „ Vo volebnom obvode sa volia maximálne 3 poslanci“.
To, že za VO postupujú traja poslanci do miestneho zastupiteľstva, neznamená, že sa aj volia traja. Preto je táto informácie nepravdivá a zavádzajúca.

Volič je informáciou od MČ zavádzaný, lebo väčšina voličov nadobudne dojem, že musia zakrúžkovať presne troch. A nie maximálne troch.

Preto žiadam MČ Košice Západ, ale aj ostatné mestské časti, aby túto informáciu opravila, nakoľko sa nejedná o pravdivú informáciu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s