Ministerstvo spravodlivosti SR prijalo podnet ohľadom 45 € znalca na lukratívny pozemok v centre MČ Košice Západ.

MS SR prijalo môj podnet ohľadom preverenia znaleckej ceny, ktorú vypracoval znalec pre mesto Košice a v centre Terasy sa dopracoval k veľmi nízkej cene (nižšiu som ešte nenašiel) za lukratívne pozemky na Považskej 40, na ktorých chce investor Domov Terasa s.r.o. postaviť parkovací dom.

Primátor Raši strašil ľudí, že mesto bude musieť zaplatiť 86 € za meter štvorcový majiteľom pozemkov v borovicovom háji, a pritom na nich nie je možné stavať. Keď ale mesto ide predávať vlastné lukratívne pozemky, tak SMERáci ich kľudne predajú firme napojenej na SMER za smiešnych 45 € za štvorák. Pritom občanom na Terase pozemky pod socialistickými garážami, kde nemôžu nič postaviť, predáva mesto tiež na základe znaleckého posudku za 80 € a viac. No a keď 31.10.2017 bolo rokovanie s Domov Terasa s.r.o. ohľadom výstavby parkovacieho domu, tak na otázku, že prečo nekúpili vedľajšie pozemky na výstavbu par.domu, tak zaznela z ich úst odpoveď že preto, že predávajúci chceli 200 € za štvorák. Nie 45 € ako im to predali SMERáci v meste, ale 200 €.

Keďže mesto je povinné nakladať so svojim majetkom hospodárne a efektívne, tak predaj pozemku mestom za smiešnych 45 € bude riešiť Krajská prokuratúra.
Znalca už rieši ministerstvo.
Ak nedôjde k navýšeniu cenu na trhovú, nastane kolízia aj s EU, kde platí pravidlo, že mestá nesmú predávať pozemky na súkromný biznis pod priemernú trhovú cenu (jednoducho povedané).

Daný pozemok sa nachádza v MČ Košice Západ a teraz sa pozrime, ktorí poslanci z danej MČ Košice Západ, ktorí sú mestskými poslancami hlasovali ZA predaj pozemku za smiešnych 45 EUR pre firmu personálne prepojenú so stranou SMER:

ZA hlasovali poslanci:
Ján Jakubov (SMER)
– dnešný starosta MČ Košice Západ a mestský poslanec
Andrej Sitkár (SMER) – dnešný zástupca starostu MČ Košice Západ a mestský poslanec
Stanislav Kočiš (SMER)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s