Na Komisii dopravy som prítomných upozornil na pochybnú parkovaciu zmluvu k Považskej 40.

Dnes rokovala Komisia dopravy pri Mestskom zastupiteľstve v Košiciach, ktorej som sa zúčastnil. Účelom mojej účasti, okrem iného, bola aj prapodivná nájomná zmluva na parkovacie miesta. Tejto problematike som sa venoval v tomto článku – Kto bude na Luniku I v Košiciach podvodník a kto podvedený?

Na komisii okrem jej nepolitických členov boli prítomní námestník primátora p.M.Petruško, poslanci mesta p.Bacso a p.Špak, riaditeľ magistrátu p.Lazúr. Prítomných som požiadal, aby venovali tejto, podľa mňa účelovej a dočasnej zmluve pozornosť, a svojim postojom a funkciou dohliadli na to, aby byty na Považskej 40/B neboli skolaudované dovtedy, pokiaľ investor nebude mať riadne vybudované trvalé parkovacie miesta. Ide o to, že investor je povinný k bytom vybudovať aj trvalé parkovacie miesta, čo je aj podmienkou kolaudácie bytov a dania do užívania.

Ak by mesto, čiže stavebný úrad, skolaudovalo byty s tým, že táto zmluva napĺňa literu zákona (k bytom musia byť vybudované trvalé parkovacie miesta), tak je otázka času, kedy bude zmluva vypovedaná a 84 parkovacích miest zrušených.

Ďalšia absurdita tejto zmluvy je to, že parkovacie miesta sú pre obyvateľov Považskej 40 k dispozícii od 17,00 hod. do 07,00 hod. Ja sa pýtam, kde ale budú parkovať od 07,00 do 17,00 hod. obyvatelia Považskej 40? Mám obavy, že pri takto postavenej zmluve (podľa mňa je v rozpore s právnymi predpismi) bude väčšina parkovať kade tade na Luniku I medzi blokmi celý deň ako automobiloví bezdomovci…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s