Križovatka Idanská Dunajská bude pre chodcov bezpečnejšia.

      Včera 15.06.2017 sa uskutočnilo na Magistráte mesta Košice stretnutie na základe mojej požiadavky za účasti zástupcov dopravy a útvaru hl.architekta ku križovatke Idanská Dunajská, ktorú ja považujem za zle riešenú a nebezpečnú najmä pre (školopovinné) deti.

Takmer denne chodím danou križovatkou ako chodec, cyklista či vodič. Tí, čo poznajú daný uzol, musia uznať, že riešenie chodníkov je veľmi zlé a taktiež aj dopravné kvôli nemožnosti odbočiť doľava prípadne íst rovno z Idanskej na Dunajskú. Autom je možné odbočiť len vpravo smer Lidl a pri Lidli sa cez koľajnice otočiť a vrátiť späť smer Steel aréna, čo zbytočne zahlcuje danú lokalitu najmä na hlavnej pred Lidlom.

     Medzi Idanskou a Lidlom je voľný veľký pás zelenej plochy, ktorá sa mohla využiť ako zelená prachová a hluková bariéra. Mohla. Namiesto nej tam bude stáť predajňa Fresh, čiže sa doprava
v danej oblasti ešte zahustí.

Najlepším riešením by bolo obojstranné sprejazdnenie medzi Idanskou a Dunajskou pre autá a aj pre chodcov. Obojstranne sa v danom úseku sprejazdnia len ťahy pre chodcov (2018) vďaka prechodu pre chodcov a čo bude veľké plus, celú križovatku budú riadiť semafóry. Ráta sa s tým, chodníkové bludisko na strane Idanská sa vyrieši po dostave predajni Fresh v danom rohu.

Ešte je v riešení odbočka pre chodcov z hlavnej – Moldavskej cesty na Dunajskú, kde dnes odbočovací chodník končí na parkovisku (SPP je vlastník pozemkov), tak uvidíme, či sa nájde riešenie pre chodcov…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s