Prečo SMER zakladá v Košiciach množstvo dobrovoľníckych centier?

 

SMER keď zacíti peniaze EU, tak je ochotný otočiť aj zemeguľu, seba vyhlásiť za naj dobrovoľníka a vytvoriť množstvo dobrovoľníckych centier s tými istými ľuďmi + pár situácie neznalých rodičov či kamarátov, prípadne naženú cez pracovnú dobu úradníkov, ktorých odfotia a zverejnia na červenej “dobrovoľníckej” FB stránke. A Brusel, ako typická úradnícka inštitúcia v tom nevidí problém a s kľudom udelí mestu absurdný titul ako v prípade športu a to Košice – „Najlepšie športové mesto EU“ aj keď nemáme jediný poriadny štadión na atletiku či futbal a viaceré školské ihriská sú zanedbané celé roky atď atď.

Tentokrát SMERáci vycítili príležitosť uchádzať sa o peniaze EU v oblasti dobrovoľníctva a Košice opäť zabojujú o titul Európske mesto dobrovoľníctva, ktoré na úrovni mesta koordinujú námestníčka Lenártová (SMER) a „dobrovoľník“ Ištván (SMER). A keďže SMERáci sa neradi delia o peniaze, tak sa v SMERe rozhodlo, že si založia vlastné dobrovoľnícke združenia. Veď prečo by mali podporiť z verených peňazí EU už existujúce a roky fungujúce dobrovoľnícke združenia v Košiciach, keď si ich môžu založiť sami, prefinancovať a politici SMERu sa budú veľmi radi predvádzať s lopatami a hrablami na týchto politických „dobrovoľníckych“ akciách v Košiciach.
Politici SMERu sa už dnes vlastne predvádzajú – chodia revitalizovať škôlky, ktoré oni sami roky ako platení funkcionári s niekoľkotisícovými platmi zanedbávajú. Škoda, že sa ich nikto na akciách neopýta, že prečo roky na to kašlali a dnes šaškujú pred objektívom s hrablami… No, lebo sa blížia voľby a aj termín na podanie žiadosti o získanie peňazí z Bruselu na dobrovoľníctvo.

Dokonca títo červení pionieri (zoznam je v tomto článku tu ) idú organizovať diskusie na tému participatívny rozpočet, čiže si budú chcieť presadiť, aby čas peňazí z mestského rozpočtu sa prerozdelila medzi občianske iniciatívy a združenia. Strana SMER nám pred pár dňami predviedla, ako sa dajú pred verejnosťou utajiť veci okolo prerozdeľovania dotácii na šport a aj kultúru v meste – absolútne utajené bez zverejnenia a verejnej kontroly a nevpustenie verejnosti na športovú komisiu, kde sa mali žiadosti o dotácie prejednávať (predsedom je Igor Sidor (SMER) ).

Čiže tak isto sa budú v meste prerozdeľovať aj prípadné dotácie na dobrovoľníctvo – utajene a bez verejnej kontroly. SMER to ani ináč nevie. A keď budú môcť takto rozdeliť aj peniaze EU medzi svojich Timurov a ich družiny, to im len bude sveta krásne žiť……… :/

One thought on “Prečo SMER zakladá v Košiciach množstvo dobrovoľníckych centier?

  1. naozaj mesto debilov
    ze mesto sportu minule a sport krachuje v KE uplne, okrem behu, bo ten ma Rasi naozaj rad, tak tu mame 30 bezeckych sutazi rocne a potom velke hovienko, co sa tyka inych sportov, je to velka hanba toto mesto s cervenym vedenim a tupi ludia si este Rasiho zvolia za zupana

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s