Pripravujú SMERáci z parku ďalší parkovací podvod v Košiciach ?

………………alebo Ako ovládnuť celé mesto Košice.

EEI údajne predložila ( čiže Pach, Maška a Žuga spolu s „najkrajším“) dva návrhy spoločného podniku mesta Košice a EEI. Prečo až teraz? Veď Richard Raši povedal, že spoločný podnik nie je dobrým riešením a preto by tento bod on ani nemal predložiť na rokovanie košického parlamentu. Ale keďže on o tom nerozhoduje, bude musieť.

Prečo vznikol daný návrh až teraz?
Raši a košickí SMERáci aby utíšili vášne, nespokojnosť a najmú odpor verejnosti voči EEI, ktorú aj ja považujem za totálne neschopnú, urobili ústupky, ktoré pre EEI znamenajú citeľné finančné straty. A tie je potrebné nejako nahradiť. No a vytvorenie spoločného podniku, kde sa obaja podieľajú na ziskoch, ale aj na stratách (50:50) je podľa súdruh z parku riešením.

O čo sa ale v skutočnosti podľa mňa hrá?
Podľa mňa tu vôbec nejde o to, či to bude 70:30 alebo 50:50 a ktoré figúrky (najlepšie tie s maslom na hlave) budú sedieť v orgánoch spoločností… Ak vznikne spoločný podnik, tak ten bude mať inú právnu formu, pravdepodobne aj iný názov a o to sa tu hraje, lebo všetky uznesenia, ktoré prijali parlamenty mestských častí už nebudú existovať, lebo sa týkali len EEI a nie spoločného podniku.

Ale kde je ten najväčší podraz v danom návrhu?
Naši neskorumpovaní SMERáci v košickom parlamente budú celý čas točiť diskusiu okolo pomeru zastúpenia, peňazí a persónach… No v návrhu pôjde o úplne niečo iné. Návrh bude obsahovať na iných, na prvý pohľad, nepodstatných stranách klauzuly, že spoločný podnik bude pôsobiť NA CELOM ÚZEMÍ MESTA KOŠICE. A o túto vetu sa bude hrať. Táto veta je najdôležitejšia v celom návrhu, lebo v spoločnom podniku budú za mesto zastúpené len figúrky, ktoré nebudú mať žiadnu možnosť niečo kontrolovať a podobne. A im to bude úplne jedno.

SMER má teraz na to pár dní, aby „presvedčil“ nerozhodných poslancov, aby hlasovali ZA, cez rôzne výhody, dosadenie rodinných príslušníkov do riadiacich funkcií bez výberových konaní (pozdravujem poslanca mesta a zástupcu Západu Andreja Sitkára (SMER) :/ ), cez rôzne zákazky či členstvá v orgánoch spoločností bez povinností, no za odmeny…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s