Čo sa píše v zákonoch o odťahovaní áut/vrakov na území Košíc.

Prvý článok zo série článkov na tému odťahovania vrakov na území mesta Košice, o tom, ako (ne)konajú mestské časti, či o tom, prečo systém nefunguje, a najmä návrh systémového riešenia…

Patrím medzi tých, ktorí sa snažia problémy systémovo riešiť a nie sa na ich neriešení tak trošku priživovať a robiť si selfíčka. V Košiciach sa toto týka napríklad vrakov áut (auto, ktoré nemá platné STK a EK známky a kt.dlhé mesiace stojí na parkovisku a zaberá parkovacie miesto).
Mohol som si vybrať, či budem toto riešiť na vlastnú päsť, bez účasti občanov, robiť pri tom selfíčka a prezentovať sa ako “hrdina”, alebo sa pokúsim obyvateľom priniesť informácie, ako je možné postupovať, na koho sa obrátiť a tak trošku vtiahnuť občanov do riešenia veci verejných. Ja si takmer vždy vyberám tú druhú možnosť, lebo preferujem vzdelaných a aktívnych občanov. Preto sa snažím zverejňovať informácie, vďaka ktorým sa aj samotní občania trošku vzdelávajú a naučia sa v danej problematike orientovať a snáď aj konať. Ak chceme, aby sa spoločnosť vyvíjala tým správnym smerom, tak sa to podarí najmä vďaka vzdelaným obyvateľom.
Verím tomu, že niektorí si poviete, že na to nemáte čas alebo že toto má riešiť niekto, kto je platený z našich daní. Úplne s vami súhlasím. Verím tomu, že časom nastane aj daný stav. Ale samo sa to nezmení…

Mňa najviac na tejto problematike v Košiciach mrzí to, že sa na nej tak trošku priživujú aj poslanci, ktorí si vybrali prvú alternatívu (len ja, bez vzdelávania občanov + selfíčka). No ja by som od volených zástupcov očakával NÁVRHY riešení a ako daný systém sfunkčniť, lebo ako vidno, systém nefunguje veľmi dobre. Preto som sa rozhodol, že sa na to pozriem zblízka a preto komunikujem na danú tému s viacerými stranami. Verím tomu, že výsledkom bude návrh, ktorý sa budem snažiť dostať na rokovanie košického parlamentu.

Teraz si dovolím zverejniť odpoveď z mestskej polície Košice, ktorá ma príjemne prekvapila a je napísaná naozaj veľmi dobre a zrozumiteľne.

Plné znenie odpovede na moju infožiadosť (Zákon 211/2000 Z.z.) z Mestskej polície Košice.

211_vryk_opdoved-msp_001

211_vryk_opdoved-msp_002

 

211_vryk_opdoved-msp_003

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s