Prečo výberové konania na riaditeľov košických podnikov nepovažujem za transparentné.

Dovoľujem si priložiť odpoveď mesta Košice k procesu okolo výberových konaní na riaditeľov mestských podnikov v Košiciach a prečo ich nepovažujem za transparentné.

Výberové komisie boli zostavené tak, že poslanci mesta sa o nich dozvedeli z médií. O ich zložení si urobte vlastný názor. Ako poslanec mesta som sa dožadoval viacerých infomácii, ktoré podľa mňa by mali byť verejné, no neboli. Do výberových konaní na 4 mestské podniky sa prihlásilo 68 uchádzačov. Nikto z poslancov mesta nepozná daný zoznam. Poslanci ako zbor nikdy nedefinovali odborné podmienky a mechnizmus (selekciu) týchto výberových konaní.

Prvú selekciu robila 3 členná komisia (2 úradnici mesta a jeden odborník). Tí mali vyradiť tých uchádzačov, ktorí nespĺňali kritéria. Mali. Čiže ak tam bol nejaký odborník a nepáčil sa 2 úradníkom mesta, mal smolu a my sa jeho meno nikdy nedozvieme. Ďaľší výber vykonala ďalšia výberová komisia a až následne bolo poslancom oznámené meno víťaza a predložené na schválenie/neschválenie. I napriek týmto 2 komisám sa do finále pred poslancov mesta dostal víťaz, ktorý ale nespĺňal podmienky výberového konania. Viac k tomu nie je čo dodať.

Tu je moja infožiadosť a aj odpoveď mesta Košice:

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s