Vyrastie pod oknami kancelárie primátora Košíc nelegálna osada s asociálmi a bezdomovcami?

Viete si danú situáciu predstaviť?

Asi pred mesiacom som na jednej komisii povedal, že sa s niektorými poslancami prezlečieme za asociálov a postavíme si z krabíc a dosiek na mestskom pozemku nelegálne obydlie priamo pod oknami kancelárie primátora a vedenia mesta, kde bude donášať rôzny odpad, vrieskať, vykonávať všetky potreby a podobne. Čo myslíte, do koľkých hodín by nabehli mestskí policajti a urobili by poriadok? Koľko dní by sa nám tam podarilo prebývať?

Pred pár dňami mesto vypratalo súkromný pozemok s bývalou chatou, ktorú protizákonne obsadili asociáli a za pár rokov sa im tam podarilo nanosiť 24 ton odpadu a celé územie s murovanou chatou totálne zničiť a znečistiť ľudskými výkalmi. Urobilo sa okolo toho krásne mediálne show a…

Mesto vlastní X pozemkov a na niektorých roky prebývajú asociáli a bezdomovci. Prebývajú, aj keď tam roky už nemali byť, ak by mestská polícia pri ochrane mestského majetku a najmä verejného poriadku systémovo a preventívne konala. Opäť tam nosia tony odpadu, potreby robia po okolí, hygiena je takmer na úplnom dne, ak nejaká vôbec existuje. Jedná sa o dospelých, ale aj malé 1-2 ročné deti. Ani si nechcem predstaviť tú hygienu a ich zdravotný stav. Čo na to náš, údajne sociálny, štát ?

Takýto pozemok s asociálmi sa nachádza aj na Luniku I na Fialkovej ulici za OC Galéria. Bordel, špina, fekálie, hluk a výjazdy mestskej polície sú takmer na dennom poriadku. Podľa katastra sú na takom istom pozemku, aký sa nachádza pred bielym domom pod oknami primátora. A aj keby sa nenachádzal, ten bordel, zápach, donášanie odpadu a každodenný hluk a vrieskanie (aj celý víkend vo dne i v noci) sú pádnym dôvodom na to, aby mesto a polícia (už dávno) mali začať konať a dôrazne ich vykázať z daných území.

Alebo sa čaká na ďalších 24 ton odpadu, ktorého odvoz v sume 32 000 EUR opäť zaplatia všetci košičania? Verím tomu, že tento článok nebude o pár dní či týždňov aktuálny…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s