Národná rada musí zastaviť podvody s parkovacími miestami pri novostavbách.

Morálka a etika sa u slovenských developerov dávno vytratila. Keď stavajú nové bytovky, tak kupujúcim sľubujú modré z neba, dlhý balón a parkovacie miesto. Podľa predpisov musí developer k bytom postaviť aj konkrétny počet parkovacích miest, lebo bez nich nemôže skolaudovať byty. Čiže postaví byty aj s parkovacími miestami. Prídu úradníci, byty a parkovisko skolaudujú. Všetko podľa zákona… K 100 jednoizbovým bytom bude 100 parkovacích miest.

Byty v bytovke rozpredajú a developer si nechá len parkovisko. No ak deň po kolaudácii sa developer rozhodne, že na parkovisku bude môcť parkovať len ten, kto si kúpi parkovacie miesto, môže nastať,že na parkovisku budú parkovať úpne iní ľudia a nie majitelia bytov, ktorí defacto v tej chvíli majú byt bez možnosti parkovať, aj keď developer deklaroval pri kolaudácii, že má pre 100 bytov 100 parkovacích miest, čo po pár dňoch už nie je pravdou. Potom už zákonná podmienka neplatí ?
Kde ostal zákon?
Kde ostala STN ?
Kde bude parkovať 100 majiteľov bytov, keď ich parkovacie miesta boli predané iným?

V týchto dňoch/týždňoch sa má prerokovávať v NRSR novela Stavebného zákona. Práve tento zákon by mal tieto podvody stopnúť, lebo toto spôsobuje všetkým samosprávam na Slovensku každý rok nové a nové parkovacie problémy. V Košiciach na Terase hrozí v najbližšej dobe niekoľko takýchto projektov s takýmto spôsobom “riešenia” parkovania… Neostáva nám nič iné, len ochrániť súčasných obyvateľov pred developermi a ich pripravovanými projektami.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s