Verím tomu, že spevavce v Košiciach už nebudú hynúť na priehľadných sklách zábradlí.

V roku 2018 sa v Košiciach realizovala výstavba nových električkových zástavok a zábradlí na križovatkách. Obe majú jedno spoločné – priehľadné sklenené výplne, na ktorých hynú vtáky. Desiatky vtákov. Mesto Košice (staré vedenie) v roku 2018 aj na môj, ale aj občiansky nátlak prisľúbilo, že vykoná nápravu a olepí sklá fóliami, ktoré sú viditeľné pre vtáky. Sľub nesplnilo, nakoľko olepilo len 5 zastávok.

Dnes je rok 2019 a jar v plnom prúde a nikto sa na úrovni mesta z kompetentných pracovníkov nezaoberal touto otázkou a to i napriek tomu, že 05.02.2019 som daný bol zaradil na rokovanie Komisie životného prostredia… (mal to byť taký budíček pre pracovníkov MMK). Prešiel mesiac a pol a nič. A tak som písomne oslovil riaditeľa magistrátu p.Čopa, ktorý prisľúbil súčinnosť. Preventívne som daný bod (opäť) zaradil aj na rokovanie komisie ŽP na 02.04.2019, aby kompetentní pochopili, že s tým nedám pokoj a žiadal som účasť kompetentných z mesta a aj DPMK na komisii k danej otázke.

Veľmi príjemne ma prekvapila prítomnosť generálneho riaditeľa DPMK pána Padyšáka, ktorý osobne prišiel informovať prítomných o postupe a riešení a prisľúbil, že ak počasie dovolí, tak do 20.04.2019 majú byť bezpečnostnými fóliami olepené všetky priehľadné presklenia. Prísľub dalo aj mesto Košice (niektoré presklenia sú v správe mesta a niektoré v správe DPMK), ktoré osem mesiacov spalo…(vedenie mesta sa vymenilo, no pracovníci ostali pôvodní)

Ďalej sa na komisii dohodlo, že po olepení sa bude viesť štatistika uhynutých vtákov pri zástavkách a preskleniach a v 02/2020 vyhodnotíme stav. Ako to urobíme? Asanačná služba ma za úlohu zber uhynutých zvierat na území mesta. Každé zviera, vrátane spevavcov, musí byť odfotené a zaevidované miesto jeho nálezu.

Chcem tomu veriť, že tento termín bude dodržaný.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s