Nájdu košickí poslanci odvahu na zastavenie degradácie nového územného plánu?

V pondelok 18.06.2018 bude rokovať košické mestské zastupiteľstvo (mestský parlament). Poslanci by mali rokovať o superkauze EEI či o petícii okolo neželanej výstavby bytovky na Bernolákovej 24 na Terase.

Bude však otvorená aj téma – bod okolo pripomienkovania Konceptu nového územného plánu, ktorého termín bol do 11.06.2018. Nakoľko je však materiál náročný, tak Rada starostov plánuje dať návrh na predĺženie pripomienkovania daného termínu do 09/2018. Pri otvorení daného bodu prevne verím, že zaznie aj návrh – požiadavka, aby primátor mesta a mesto Košice už nezadávali objednávky na zmeny a doplnky územného plánu, nakoľko sa nimi len ničí a degraduje koncepcia nového územného plánu.

Vysvetlím o čo ide.

Územný plán je taká farebná mapa mesta, kde je zelenou farbou určené, kde má byť zeleň, inou farbou kde sa môžu stavať len bytovky, inou napríklad kde môžu byť športoviská a tak podobne. Pred rokom mesto požiadalo architektov, aby tie farebné políčka pekne upravili a povedali tak všetkým, ako si predstavujú mesto o 10-20-30 rokov, Páni odborníci pripravili novú koncepciu, kde presne určili, kde sa čo môže v meste do budúcnosti stavať a podobe. Mesto však za ten rok od zadania dalo vypracovať X čiastový zmien územného plánu a ďalšie objednáva aj keď vôbec neladia s tým, čo pripravili odborníci za rok práce. A výsledok je ten, že návrh odborníkov po roku práce neladí so skutočným stavom, lebo mesto za ten rok vykonalo viacero zmien, aj keď odborníci nesúhlasili.

A mesto, ale aj poslanci, s tým nechce prestať, mesto zadáva a poslanci schvaľujú nové a nové zadania na zmeny a doplnky územného plánu a s tým by sa malo prestať, lebo výsledok bude len väčší a väčší chaos a nepoužiteľný nový a drahý územný plán.

Dovidenia v pondelok ráno v bielom dome na rokovaní parlamenu rano o 08,00 hod. 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s