Populistické rozprávky starostu Jakubova (SMER) z košického Západu o potrebe počuť názor občanov k územnému plánu.

(Toto nie je kritika, ale opis smutnej reality, keď niekto opäť iné rozpráva a iné opäť koná)

Starosta Jána Jakubova (SMER) z Mestskej časti Košice Západ v Slovenskom rozhlase 6.6.2018 krásne rozprával o právach občanov a o potrebe čo najviac odkomunikovať s občanmi nový návrh územného plánu. Keby som ho nepoznal a nepoznal veci okolo toho, tak mu normálne uverím a žeriem ho. V tej chvíli, keď tak krásne pán starosta rečnil o potrebe vypočuť si názor občana k územnému plánu, prebiehalo na úrade takmer utajené rokovanie Komisie výstavby o návrhu územného plánu Terasy. (zvukový záznam nájdete na mojom FB profile https://www.facebook.com/zdenkoliptak.kosice)

Človek by očakával, že keď tak pán starosta cítil potrebu, aby sa občania zúčastnili na danom procese, že urobí všetko pre to, aby na prerokovanie prišlo čo najviac ľudí.

A aká je skutočnosť?

1, O tak významnej akcii neinformovala ani webstránka mestskej časti v časti aktuálne, čiže na titulnej stránke.

2, Dokonca ani stránka mestskej časti na Facebooku, kde denne pridávajú informácie, ale len z kategórie chlieb a hry + selfíčka súdruhov vo vedení mestskej časti, na rozdiel od festivalu medu a vína…. O rokovaní ani zmienka.

3, O danom pripravovanom prerokovaní neinformovali na svojich FB profiloch ani starosta Jakubov (SMER) a ani jeho zástupca Andrej Sitkár (SMER).

Jediný oznam, ktorý mohol nájsť občan o danej akcii bol v pozvánke na Komisiu výstavby (v tretej úrovni na webe), ktorý bol na web MČ zavesený 6 dni pred akciou. Páni politici asi majú pocit, že občania nemajú čo robiť a budú kontrolovať všetky komisie každých 6 dní, či tam niečo nepribudlo. Komisia koná cca každé 3 mesiace a naposledy rokovala 14.05.2018.

Mestská časť urobila opäť všetko pre to, aby sa občania o prerokovaní nedozvedeli a neprišli aj keď pán starosta v rozhlase tak krásne rozprával o potrebe vypočuť si názor širokej verejnosti.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s