Ako mesto Košice likviduje vlastný nový územný plán za drahé peniaze všetkých košičanov.

Mesto dalo vypracovať nový územný plán. Vypracovali sa 2 verzie a v týchto dňoch prebiehajú diskusie k nim. No samotné mesto Košice (čiže primátor mesta) ide opäť mestským poslancom predložiť čiastkové zmeny územného plánu tak, ako to mesto urobilo za posledný rok X-krát. Výsledok je ten, ze vypracované štúdie už dnes nekorenšpondujú s reálnym stavom, lebo poslanci za posledný rok odsúhlasili zmeny, bez konzultácie s autormi návrhu nového územného plánu. A tak nám v Košiciach vznika malý územný chaos, ktorý sa ešte zväčší a to vďaka návrhom, ktoré predkladá poslancom zastupujúci primátor mesta Košice Martin Petruško.

Komisie pri mestskom parlamente zaraďujú do svojich rokovacích programov návrhy zadaní, aj keď nový územný plán nie je schválený, kt. chce primátor predložiť poslancom mesta na schválenie.

Kto sa kde ponáhľa?
Alebo sa niekto chce rýchlo vyhnúť pripravovaným zmenám veľkého územného plánu ?

Nemám z toho dobrý pocit ja a ani architekti mesta.
Niekomu to asi ale vyhovuje.

Riešenie:
Je dôležité vyzvať poslancom mesta na najbližšom rokovaní, aby zastavili tieto čiastkové zmeny a vyzvali mesto, aby neobjednávalo ďalšie malé zmeny, pokiaľ nebude schválený veľký územný plán pre celé mesto Košice.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s