Keď smeráci z Košice Západ iné hovoria a iné oficiálne píšu o Bernolákovej 24…

……alebo ako si osvojili môj návrh.

V posledných dňoch prebieha diskusia k petícii okolo plánovanej výstavby bytovky na Bernolákovej ulici v Košiciach. Predstavitelia MČ za stranu SMER, čiže Ján Jakubov (SMER) ako starosta a jeho zástupca Andrej Sitkár (SMER) sú údajne proti. Na rokovaní dňa 16.05.2018 povedal A.Sitkár, že sú proti danej výstavbe a že sú proti zahusťovačkám na Terase. To, či sa môže Terasa zahusťovať hovorí územný plán, ktorý schvaľujú a menia jedine mestskí poslanci. Obaja páni zo Západu sú aj mestskými poslancami. Pán Jakubov 8 rokov (bol dokonca námestník primátora) a p.Sitkár 4 roky. Keď sú tak proti zahusťovačkám, prečo celé roky nekonali?

Dňa 16.05.2018 bolo k Bernolákovej 24 rokovanie na MČ Košice Západ na komisii výstavby. Bol prítomný aj Andrej Sitkár (SMER). Komisia prijala uznesenie, ktoré nenavrhol nikto z vedenia MČ či z komisie. Komisia prijala môj návrh a to v tom zmysle, aby poslanci MČ vyzvali mestských poslancov, aby investorovi nepredali pozemky, bez ktorých nemôže danú stavbu zrealizovať.
Ako je možné, že keď je MČ údajne proti, že daný alebo podobný návrh nemali pripravený oni ? Nemali. Asi ani nemôžu, lebo niekto to tak chce…

A teraz sa poďme pozrieť, ako vyzerá stanovisko MČ k Bernolákovej 24. Ak je proti, malo by to tam byť napísané. Ale nie je. MČ má                  v stanovisku pre stavebné konanie výhrady len voči povrchu parkovisk a počtu kontajnerov na odpad. Žiadne slovo, že sú proti výstavbe ako celok, len povrch parkoviska a počet kontajnerov – viď fotopríloha.

Čiže ak vám bude niekto tvrdiť, že je proti za zatvorenými dverami, opýtajte si od neho oficiálne stanovisko MČ na hlavičkovom papieri, lebo jedno hovoria a iné píšu.

Stanovisko z roku 2016 znie – nemá námietky:

Stanovisko z roku 2018 rieši povrch parkoviska a počet kontajnerovísk, čiže opäť žiadne NIE.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s