Raši a SMER EEI do Košíc privliekli, tak nech si ho aj odnesú…

…alebo Vyhnať EEI len z 10 zón v Košiciach je výhra EEI a prehra košičanov.

O tri dni majú poslanci rokovať o EEI, lebo primátor Raši sa tak rozhodol po prehratých krajských voľbách. Nie z dôvodu obrovského množstva odborných zlyhaní EEI za posledné roky a neplatnej zmluve EEI s mestom Košice (čo tvrdí aj NKÚ), ale kvôli prehratým voľbám. Je úplne choré, že toto verejne povedal primátor Raši na verejnom rokovaní mestského parlamentu a nie na tajnom rokovaní košického SMER v mestskom parku.

     Povedzme si to na rovinu, že EEI je produktom ľudí prepojených na SMER. Pán F. s jeho manželkou, ktorý údajne financoval aj kampaň košickým smerpozitívnym politikom vrátane „nezávislého“ kandidáta na primátora (zvukové nahrávky, ktoré to dokazujú), kde lietali milióny… Za EEI sú ľudia z mestského parku, odkiaľ je aj náš najkrajší riadený vrátane vedenia bieleho domu.
     EEI košičanov za posledné roky presvedčila, že je firmou odborne nespôsobilou po tom množstve odborných pochybení a zbabraných realizácií v teréne, za ktoré mali dosť od primátora mesta R.Rašiho niekoľko vytýkacích listov. Primátor Raši však nekonal, aj keď bol k tomu vyzývaný. Každý poriadny gazda by tak dávno už urobil.
Zmena v postoji R.Rašiho prišla až po fiasku v krajských voľbách, kde bol v meste Košice porazený víťazom takmer o 100% hlasov a väčšina smerákov do kraja prešla tesne tesne alebo sa vôbec nedostali. Jeho námestníčka Lenártová prešla len o 40 hlasov a jeho námestník Petruško neprešiel a jeho exnámestník a starosta Západu Jakubov prešiel len o pár hlasov vďaka zvláštne vyhratým voľbám na Luníku IX.

V radoch SMERu cítiť odvtedy strach a zmätok, čoho výsledkom je snaha poriešiť EEI, lebo veria, že si takto zachránia kožu v jesenných komunálnych voľbách. Nezachránia…

Ale ako s EEI ?

EEI vyberá parkovné v centre mesta, ktoré je vysoko ziskové, na základe zmluvy, ktorú nielen NKU označuje za neplatnú, a taktiež podniká aj v širšom okolí, čiže v 10 rezidentských zónach na sídliskách, kde daný biznis nie je takmer ziskový.

Dňa 12.02.2018 (pondelok) majú poslanci mesta rokovať o rozvode s EEI a majú na stole 6 rôznych alternatív. Niektoré sú v štýle bu bu bu, aby poslanci vybrali tie, ktoré nie sú v kategórii bu bu bu. Snahou (EEI a SMERu) je, aby EEI zostalo len v centre, ktoré je ziskové a mesto by malo ostať v 10 rez.zónach, ktoré zisk nevyrábajú…
Malo, ale nemusí…

Pozrime sa na to ale z iného uhla.
Na začiatku toho, čo sa dialo a deje v meste okolo EEI je SMER a jeho ľudia. Celé si to smerácki ľudia pripravovali ešte pod nevýrazným Knapíkom. Dnes sa ale primátor Raši a poslanci SMERu tvária, že EEI je vlastne nejaká cudzia firma a preto sa musíme s ňou dohodnúť tak, aby nás táto „cudzia“ firma nevláčila po súdoch.

Ale za EEI sú predsa ľudia zo SMERu a spol., čiže EEI = SMER.

A tak treba jasne Richardovi Rašimu a SMERákom povedať, že tak, ako si EEI do mesta doniesli v túžbe po zlatej bani, tak nech si ho krásne z CELÉHO mesta aj odnesú. EEI je pre väčšinu smerácka firma a je odporné zo strany primátora Rašiho tvrdiť a vydierať poslancov, že ak poslanci zahlasujú tak a tak…..tak EEI dá mesto Košice na súd.

Pán Raši, prestaňte prosím hrať toto smiešne divadielko a ak ste aspoň trošku košičan a nie pašhkov poskok ako sa pošuškáva, tak si EEI zoberte z celého mesta a prestaňte prosím zastrašovať košicanov a poslancov. Bolo by to chlapské, aj keď páni v parku nebudú nadšení :/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s