Nad Košicami budú vďaka smerákom lietať lietadlá o 4 metre vyššie.

Začal som písať článok o Považskej 40 a najmä o rozhodnutí stavebného úradu mesta Košice, v ktorom veľa rozhodnutí – povolení strašne, ale strašne smrdí. Tých rozhodnutí v rozpore s kde čím je toľko, že som sa rozhodol ich rozpísať vo viacerých článkoch, aby nevznikol jeden veľký elaborát.

Tento článok je o tom, ako stavebný úrad Košice, samozrejme v rozpore s viacerými platnými predpismi či uznesením mestského parlamentu, zmenil podmienky ochranného pásma pre lietadlá, lebo si to tak želá investor personálne prepojený na stranu SMER – viď tabuľka pod článkom.

Úvod:
Na Považskej 40 sú dve ubytovne, ktoré investor Domov Terasa sro prerába na bytové jednotky.

V roku 2014 po niekoľkomesačnej tortúre s množstvom ľudí, schválil mestský parlament zmeny územného plánu a záväzné dopravné regulatívy pre danú lokalitu – viď pod článkom. Okrem iného rozhodol, že budova musí mať maximálnu nadmorskú výšku 265 m.n.m., aby do nej nenarazili lietadlá – viď stanovisko DÚ z roku 2014:

Ako vidno, samotný Dopravný úrad vydal v roku 2014 veľmi jasné a varovné stanovisko, že bu bu bu, že 8. n.p. horko ťažko povolil a ani to nie v celom rozsahu… (súdruh úradník, ktorý to písal v tej dobe asi netušil, že tá budova má 8 poschodí už asi 30 rokov a to v celom rozsahu)

No dnes je rok 2017 a investor chce stavať jedno poschodie navyše, čiže chce 9 n.p. a a výšku budovy o 4 metre vyššiu (269 m.n.m.), lebo chce postaviť ďaľšie byty, aj keď mestský parlament schválil max. 8.nadzemných poschodí (ďalej len n.p.) a 265 m.n.m. A to na základe nekompromisného a prísneho rozhodnutia Dopravného úradu.

A čo urobí nezávislý stavebný úrad Košice, ktorý patrí pod mesto Košice na čele s Richardom Rašim (SMER) ? Požiada v rozpore s planými uzneseniami Dopravný úrad o VÝNIMKU, lebo červený investor si to tak želá…
A čo urobí „prísny“ Dopravný úrad? Výnimku udelí na navýšenie budovy o 9.n.p., v rozpore s kde čím, aj keď v roku 2014 tvrdil, že ledva ledva povolil 8.n.p. Stále premýšlam, že čo sa odohralo na údajne nezávislom a odbornom Dopravnom úrade, že takto zmenil svoj nekompromisný názor kvôli 4 či 5 bytom ? Nedajbože aj úrad je politický riadný a (ne)závislý ?

A tak vďaka porušeniam zo strany stavbeného úradu mesta Košice budú musieť lietadlá lietať o 4 metre vyššie, lebo si to takto želá investor personálne prepojený so stranou SMER

Zmeny a doplnky a uznesenie mestského parlamentu, ktoré sú záväzné pre stavebný úrad mesta Košice, ktorý ich ale ignoruje na čele s riaditeľom magistrátu Lazúrom (SMER) a primátorom mesta Košice R. Rašim (SMER).
Čo na toto hovorí hlasovacia poslanecká mašinéria v mestskom parlamente (poslanci SMERu, Športovci, čiže smeráci v teplákoch a väčšina nezávislých starostov? Opäť nič? Opäť vám to nevadí, lebo som si istý, že o tom nemáte ani šajnu, lebo vás to nezaujíma?

V ďalších článok si prečítate o tom, ako stavebný úrad mesta Košice viedol „nestranne“ rokovanie o umiestnení stavby – parkovacieho domu na Považskej 40 dňa 31.10.2017, ale aj o povolených parkovacích miestach pre investora, ktoré sú v rozpore so slovenskou technickou normou, alebo o tom, že úrad rozhodol, že križovatka nemusí mať 4 odboč. pruhy ako schválili poslanci, ale len jeden, či o tom, ako úradníci nevedia vypočítať správny počet parkovacích miest, aby ich investor nemusel viacej postaviť, či o tom, že pre koľko ľudí má byť naozaj v parkovacom dome kryt civilnej ochrany, ktorý mal byť do dnešného dňa postavený v prvej budove na Považskej 40/A, ale zatiaľ ho nikto nevidel, či o chýbajúcom bezbariérovom vstupe do budovy, aj keď je budova „nezávislým“ stavebným úradom skolaudovaná… Je toho veľa? Áno, je. Na tom úrade musia byť veľmi vážne hluchí a slepí… Ale veľmi. Vyhraj voľby, môžeš všetko!

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s