Červený valec na Považskej sa podarilo zastaviť. Zatiaľ.

     Dnes rokovali košickí poslanci. Okrem EEI, kde sa valec nepodarilo zastaviť, rokovali aj o bode č.34 a to o výstavbe parkoviska na Považskej 1 pre 138 aut, ktoré ale podľa schválených a platných uznesení, územného plánu a dopravných regulatív z roku 2014 má byť vybudované na Považskej 40 – viď moje video v článku zo 07.06.2016.

      Takmer 2 týždne som sa intenzívne venoval danej problematike (dovtedy to bolo takmer utajené), komunikoval som s viacerými mestskými poslancami a snažil sa im vysvetliť, že sa jedná o veľmi špinavý obchod v rozpore s kde-čím. Taktiež som písomne požiadal pána primátora, aby stiahol daný bod z rokovania, čo sa nestalo.

     Šokovalo ma to množstvo neprávd a zavádzania zo strany primátora a aj poslancov najmä zo Západu, ako sú Igor Jutka či Ján Jakubov, kt. je zároveň starostom MČ Košice Západ. Chápem, že poslanci SMERu dostali príkaz za každú cenu presadiť danú výstavbu  a následný prenájom za 1 eur na rok !!!
O to viac si cením to, že sa našli poslanci, ktorí za daný návrh nehlasovali alebo boli proti. Z MČ Košice Západ to boli poslanec Kočiš (SMER) a poslanec Žarnay (nezávislý). Šokovaný som z toho, že ZA hlasovali viacerí poslanci Západu ako J.Jakubov (SMER) (zároveň starosta Západu), Andrej Sitkár (SMER), Martin Petruško (SMER) a Igor Jutka (SIEŤ, aj keď roky presadzuje záujmy SMERu) sa neprezentoval, aby nemusel hlasovať… (to isté urobil aj pri hlasovaní o EEI)

Bod č.34 neprešiel o 1 hlas. Som si istý, že primátor a SMER to budú chcieť opäť schváliť o 3 mesiace, kedy ma rokovať opäť mestský parlament, takže valec asi bude valcovať ďalej v rozpore s kde čím, na úkor ľudí, ich životného prostredia a na úkor verejných peňazí a to až dovtedy, pokiaľ sa nepresadí zámer investora (prepojeného na firmy tety Anky a Hi reklamu)

Máme tri mesiace na to, aby sme sa pripravili…

Tu je tabuľka s tým, kto ako hlasoval. Pri poslancoch z MČ Košice Západ je červená bodka.hlasovania_povazska_13.06.2016

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s