Ako sa „podniká“ EEI pod vedením SMERu v Košiciach.

Alebo – Pre koho stavajú košickí smeráci parkoviská z verejných peňazí ?

201203211704040.erb

        Aj keď už zajtra (13.06.2016) bude búrlivá debata na rokovaní košického parlamentu   v bielom dome, kde sa chystajú stovky naštvaných občanov (som za zrušenie zmluvy s EEI), ja sa pozriem na konkrétnom príklade na to, ako si SMERáci realizujú svoje obchodné záujmy no z verejných peňazí vďaka smerákom vo vedení mestských častí.

Povedzme si na rovinu, že firma EEI je produktom ľudí zo SMERu. Čiže SMER má záujem, aby EEI čo najviac zarobila. Čo najväčší zisk sa dá dosiahnuť čo najväčším príjmom z výberu parkovného a čo najlacnejšou výstavbou „nových“ parkovacích miest.

A SMER v Košiciach vie ako na to !!!

Ako ukážku uvediem divadielko v Mestskej časti Košice Západ. Teraz nebudem riešiť to, že vďaka neschopnosti vedenia tejto MČ prišla MČ o 1800 EUR priamo a ďalších X tisíc eur nepriamo. Tomu budem venovať osobný článok, aby ľudia videli tú neschopnosť pri verejných investíciách.

Ale poďme k EEI a strane SMER.

        MČ Košice Západ (vedenie MČ a aj parlament ovláda SMER) presadzovala výstavbu 2 parkovísk na Považskej 1 a Považskej 9 po 25 parkovacích miest (1 miesto = 1280 EUR !!!). Dokonca na Považskej 1 sa zástupcovia MČ (2 poslanci za SMER a 2 úradníci MČ) zúčastnili aj domovej schôdzke, aby ľudí presvedčili o výhodnosti tejto výstavby pred ich blokom. Mali eminentný záujem, aby sa parkovisko realizovalo. Ľudia však mali opačný názor.

Ale čo ma šokovalo?

O týždeň na som sa dočítal, že MČ Košice Západ rokovala s EEI (tento biznis je riadený podla mňa z parku) o tom, aby bolo parkovanie spoplatnené aj v MČ Košice Západ. Ale načo potom MČ tlačila na obyvateľov, aby súhlasili s výstavbou parkovísk z VEREJNÝCH PEŇAZÍ, čiže našich daní, keď toto by malo byť úlohou EEI, ak by prevádzkovala parkovací systém na Terase?
Čiže MČ z verejných peňazí postaví parkoviská a následne ich odovzdá EEI, aby na tom ryžovala a zarábala !!! Úžasné !!! Toto naozaj sa vie zrodiť len v hlavách členov strany SMER. Čo všetko chce SMER v Košiciach ešte speňažiť?? Veď už ovládajú monopolné verejné osvetlenie (kto vie, čo všetko sa tam mestu faktúruje), údaje smeráci ovládajú už aj KOSIT (odpad je najlepší biznis na svete a všetci zaň POVINNE platíme) a teraz chcú monopolizovať parkovanie v EEI.

A preto sa musia košickí smeráci snažiť na všetkých frontoch, aby EEI dosiahla čo najväčší zisk na úkor košičanov, ktorý sa možno použije na financovanie predvolebnej kampane kde koho…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s