Občasník MČ Košice Západ opäť zabudol na občana.

Rôzne mestá, obce či mestské časti si vydávajú vlastné občasníky, spravodaje, ktoré majú slúžiť na komunikáciu a informovanosť medzi mestskou časťou, čiže politikmi a úradom na jednej strane a občanmi na druhej strane. Niektoré z nich si viacej plnia dané poslanie, iné menej a iné majú skôr reklamný ako informačný obsah.
201203211704040.erb

Politici radi a často používajú výroky, že občania sa i tak o veci verejné nezaujímajú, že ani nechodia na poslanecké dni a podobne.

Pred 2 týždňami si obyvatelia Mestskej časti Košice Západ našli v schránkach decembrové číslo spravodaja Terasa.

Vo vzťahu k občanom som tam našiel iba 3 veci.

Prvá je anketa na tému: „Čo si prajete na Vianoce“ Anketa krásna, lebo politikom neuškodí a ani nič nebude od nich vyžadovať.
Spravodaj potom obsahuje výzvu k občanom – neplatičom.
A nakoniec, aby občania podporili jednu výzvu jednej spoločnosti na podporu obnovy ihriska.

Ja by som toto číslo charakterizoval, že je z kategórie „chlieb a hry“.

Mne osobne tam ale (opäť) chýbajú pozvánky voči občanom. Napríklad na rokovanie zastupiteľstva, ktoré je verejné a ktoré sa bude konať už 15.12.2015 (utorok o 15,00 hod.). Prečo politici nepozývajú na rokovania parlamentu svojich zamestnávateľov – občanov, aby videli a počuli, ako rokujú, pracujú a ako sa vyjadrujú ich zástupcovia – poslanci ?
Boja sa?

Na zastupiteľstve majú poslanci schvaľovať „Akčný plán rozvoja Mestskej časti Košice – Západ  na roky 2016 – 2018. Ale aj „Návrh programového rozpočtu Mestskej časti Košice – Západ na roky 2016 – 2018“

Pýtal sa niekto z nich občanov, napríklad na verejnom zhromaždení, či na komisii (sorry, tam občania nesmú) , aká je ich predstava? Čo by chceli? Nepýtal… Prečo?

http://www.kosicezapad.sk/article-item-sk/program-viii-rokovania-mz-15122015/

Taktiež som tam nenašiel žiadnu pozvánku – zmienku o poslaneckých dňoch, či už o tých, ktoré boli a čo žiadali či navrhovali občania a ako to bolo doriešené. Ale aj o tých, ktoré budú ešte tento rok (16., 23. a 3012.) – http://www.kosicezapad.sk/poslanecke-dni/

Nenašiel som tam žiadnu pozvánku na rokovanie odborných komisií. Jaj, zabudol som. Na Západe sú komisie pre občanov stále zakázané, aj keď túto zákonnú právomoc nikto nedal poslancom, aby urobili komisie neverejné.

Hold, poslanci nemajú radi za stolom občanom, a tobôž už takých, čo problematike rozumejú a majú odborné otázky… A tak sa asi aj v tom ďalšom čísle v roku 2016 dočkáme obsahu Spravodaja Terasa len z okruhu tém – chlieb a hry… 😦

Alebo?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s