17.november som oslávil 4 podaniami na prokuratúru.

     Pred novembrom 89 a aj dnes musia ľudia stále bojovať za to, aby právo platilo pre každého rovnako. Aby aj politici konali a žili podľa zákonov, keď už morálka a etika viacerým nič nehovorí. Aj vtedy a aj dnes mali na úradoch svojich poslušných tajtrlíkov, ktorí vydávali / nevydávali rozhodnutia podľa ich príkazu a nie podľa platných predpisov.

                 kachlicka

     Pokiaľ ľudia nezačnú viacej bojovať (legálnou cestou) za svoje práva, ale nielen kecaním na námestiach a uliciach jeden deň v roku, ale najmä svojim konaním, tak sa máločo zmení. Väčšina čaká, že to urobí niekto za Vás. Neurobí.

Prvé podanie sa týka súdruha kachličkára a jeho trvalého pobytu. Súdruhovia v mestskom parku dokonca zmenili v NRSR zákon, aby im bol naklonený, no nezmenili všetky právne normy okolo trvalého/netrvalého pobytu. A tak, ako sa niektorí snažia využívať diery           v zákone pri rozkrádaní štátu a miest, dovolím si aj využiť podobnú dieru…

Druhé podanie je venované Obvodnému úradu životného prostredia Košice, ktoré ja osobne považujem roky za krásnu ukážku toho, ako sa dá úrad zneužiť na mocensko-obchodné chúťky politikov a polomafiánov. Napr. štrkovisko Krásna je toho ukážkou. Tento úrad má podľa mňa stále obrovské problémy aj so základnými právnymi predpismi ako sú Zákon o priestupkovom konaní a Zákon verejnom obstarávaní ak má chrániť hlavy smeráckych politikov v meste.

Tretie podanie je venované MČ Staré mesto. I napriek tomu, že som s MČ takmer pred rokom komunikoval, potom v lete so zástupcom starostu osobne a….. nič. Jedná sa o výber svadobného príplatku 166 EUR, ktorý MČ vyberá podľa mňa v rozpore so zákonom. Aj keď všetci politici, vrátane (staro)„nových“ politických strán majú plné ústa o právach občanov a podobne, ich činy sú veľakrát úplne o niečom inom.

No a štvrtý podnet venujem nášmu najkrajšiemu, pretože mesto Košice pre svoje vyvolené firmy vydáva povolenia kľudne aj v rozpore so schválenými uzneseniami mestského parlamentu, lebo SMER je pri moci, SMER drží v rukách pečiatky a kto má pečiatku, má podľa SMERu aj pravdu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s