Poďakovanie obyvateľom Luniku I za názory a návrhy k problematike parkovania.

     Takmer 2 000 domácnosti na Luniku I obdržalo do schránky moju požiadavku, aby vyjadrili svoj názor, návrhy, ako vylepšiť daný stav.

     Dostal som 7 písomných odpovedí, za ktoré veľmi pekne ďakujem. S väčšinou som sa aj osobne stretol, aby sme si prešli v teréne to, čo navrhovali či kritizovali. To, na čom sme sa všetci zhodli bolo to, že mestská polícia často prižmuruje oči nad tými, čo naozaj porušujú predpisy – napr. jazda a následné parkovanie na chodníkoch, čoho výsledkom je zničená pribloková zeleň a čo je paradoxom, že sa jedná najmä o autá, ktoré nemajú košickú ŠPZ. Na druhej strane sa často jedná o buzeráciu obyvateľov na prkotinách.

Čo mne osobne veľmi vadí na mestskej polícii je to, že pri niektorých paragrafoch žiadajú dodržiavanie a pri iných paragrafoch nie, a tvária, že priestupok neexistuje. Toto je pre mňa neprijateľné, lebo poriadok je tam, kde platia zákony a pre všetkých.

Okrem parkovania sme sa zaoberali aj (ne)chodnikmi v okolí školy Považská, ale aj problémami okolo áut voziacich deti do a zo školy, vrátane autobusu a iné…

V najbližších dňoch sa má konať rokovanie na úrovni starostu MČ k problematike prestavby ubytovne na byty na Považskej 40 (viď články na tejto webstránke) a zároveň aj k problematike parkovania na celom Luniku I.

O výsledkoch z uvedeného Vás budem informovať na mojej webstránke.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s