List od obyvateľky Lunika I poslancov-politikov Západu nezaujal.

     V máji 2014 dostali všetci poslanci MČ Košice Západ, vrátane mňa, list od obyvateľky Lunika I, v ktorom sa obrátila na poslancov s problematikou parkovania v okolí jej bloku a zároveň upozornila na zlé či nedostatočné dopravné značenie pri benzínovej pumpe na Luniku I.

Scanned DocumentScanned Document

     Ja som si jej list prečítal a počkal som si 60 dní, kto sa jej ozve, kto ju bude kontaktovať a či sa jej ozve aspoň jeden z troch poslancov Lunika I (S.Kočiš, J.Bojčík, M.Čečko). Úprimne sa priznám, že som veril tomu, že ju skontaktuje aspoň jeden z uvedených troch poslancov Lunika I, nakoľko som poslancov Západu od môjho nástupu (marec 2014) kritizoval, že sa dostatočne nevenujú potrebám ľudí, ich prostrediu v ktorom žijú, že ich odstavili z komisií, že im zrušili poslanecké dni, hneď ako sa stali poslancami v roku 2010, že viacerí odmietajú zverejniť svoje e-mailové adresy a že nikdy v živote som žiadneho poslanca Západu nevidel na verejných prerokovaniach k ÚP, kde sú aj občania so svojimi návrhmi a že ani jeden z nich nemá zverejnené tel.číslo na webstránke MČ atď… Je mi ľúto, ale ja od každého, kto je platený z verejných, očakávam, že si uvedené peniaze aj zaslúži… Vrátane poslancov.

     Po 60 dňoch som sa stretol s uvedenou pisateľkou a opýtal som sa jej, či ju kontaktoval nejaký poslanec či pracovník úradu. Odpoveď bola stručná: “Nikto“. Ja som bol prvý. Chcel som napísať, že jediný, ale na toto slovíčko sú poslanci najmä z Lunika I veľmi hákliví. Jeden sa urazil ako malé decko, že som napísal, že ako jediný poslanec Západu mám na webe MČ zverejnené tel.číslo, čo je pravda a druhý preto, že som napísal, že za posledných 5 rokov som žiadneho poslanca nevidel na verejnom prerokovaní s občanmi k územnému plánu Západu, čo je tiež pravda. Sú ješitní ako malé deti… 🙂

     Uvedenej dáme som vysvetlil svoju predstavu riešenia parkovania na celom Luniku I, vrátane okolia jej bloku a požiadal o strpenie riešenia (v týchto dňoch majú prebiehať v MČ Západ rokovania k problematike parkovania na Luníku I na základe mojej iniciatívy/uznesenia, ktoré schváli aj poslanci Západu na rokovaní) a problematiku okolo zlého dopravného označenia som zaslal na odd. dopravy Magistrátu mesta Košice so žiadosťou o riešenie a tak dúfam, že daný dopravný zmätok bude čo najskôr vyriešený.

Je smutné, ak sa občan obráti na poslancov, ktorých si zvolil, a nikto na jeho list nezareaguje. Okrem mňa, aj keď som poslancom za iný volebný obvod…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s