Košickí poslanci v orgánoch spoločností budú musieť predkladať správy pred mestským parlamentom a verejnosťou.

Ak sa toto nestane pravidlom, bude sa i naďalej beztrestne šafáriť v mestských a štátnych podnikoch. V orgánoch spoločností (správne a dozorné rady) sedia rôzni mestskí poslanci. Sedia tam roky, mlčia a ani pri najväčších kauzách neprehovoria. Len tíško berú odmeny celé 4 roky. A keď sa mení vedenie v daných spoločnostiach, tak sa zrazu zistí, že je tam zadĺženosť 855% o ktorej väčšina poslancov ani netušila a to minimálne z 2 dôvodov – vôbec ich to nezaujíma a tí, čo sedia v orgánoch spoločností o tom neinformovali (ak o tom vôbec vedeli).

Riešenie:
Roky volám po tom, aby mestskí poslanci sediaci v dozorných a správnych radách boli povinní každý rok z apríli alebo máji (po daňových priznaniach) podávať pred mestským parlamentom a verejnosťou písomnú a aj ústnu správnu o svojej činnosti a o stave daného podniku, vrátane vízií a plánov pre nasledujúce obdobie s následnou diskusiou v parlamente.

Musí skončiť toto beztrestné a veľakrát neodborné priživovanie sa mestských poslancov (najmä cez odmeny) v orgánoch spoločností, nakoľko výsledky v niektorých podnikoch sú alarmujúce……minimálne v DPMK.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s