Mestská časť Košice Západ nedodržuje Štatút mesta Košice.

Štatút mesta Košice je taká malá košická ústava. Určuje základné vzťahy medzi mestom, mestským časťami, mestskými podnikmi, zariadeniami mestských častí, občanmi a podobne, a tieto pravidlá sú záväzné.

Štatút mesta Košice

V apríli 2017 som na Komisii legislatívno-právnej pri mestskom zastupiteľstve v meste Košice predložil návrh na doplnenie Štatútu mesta Košice a to §17, ktorého podstatou bolo to, že ak mesto pripravuje napríklad prerokovanie návrhu zmien územného plánu na území mestskej časti Košice Západ, tak daná mestá časť to…….“bez zbytočného odkladu zverejní“. Po rokovaní na komisii sa daný materiál dostal na rokovanie košického parlamentu, kde bol schválený ako odstavec 3 paragrafu 17.

Dňa 16.05.2018 sa má konať v budove magistrátu stretnutie veľké stretnutie k pripravovanej veľkej novele Územného plánu mesta Košice, ktorý je alfou-omegou rozvoja každého mesta. Je tam aj niekoľko zmien na území Mestskej časti Košice Západ. Na jej čele je starosta Ján Jakubov a jeho zástupca Andrej Sitkár. Obaja sú aj mestskí poslanci, obaja dokonca diskutovali k novele daného §17 štatútu mesta (čiže vedia, že také niečo bolo schválené) a obaja dokonca zahlasovali za dané znenie návrhu.

Keď si ale pozrieme webstránku MČ Košice Západ, tak tam nenájdeme žiadnu informáciu – pozvánku na 16.05.2018. (Infomácia o tom nebola ani v občasníku, ktorý vydáva mestská časť). Čiže sa dá povedať, že Mestská časť Košice Západ koná v rozopre so Štatútom mesta Košice, ktorý je pre mestskú časť záväzný.
Čiže občan sa na webstránke o danej verejnej diskusii nič nedozvie…

Čo ešte musia urobiť občania, asi si politici začali láskavo plniť svoje povinnosti ?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s