Bude sesternica primátora Rašiho bývať v parku na KVP?

…..alebo Ako si SMERáci a smerpozitívni mestskí poslanci kopú vlastný hrob, lebo opäť idú proti ľuďom…

Dňa 12.02.2018 mestski poslanci a smerpozitívni „nezávislí“ poslanci predali pozemky a proti vôli
1, obyvateľov danej lokality
2, proti vôli poslancov MČ KVP)
3, proti vôli starostu danej mestskej časti
4, v rozpore s pripravovanou zmenou územného plánu
5, proti zneniu uznesenie poslancov o premene danej lokality na zeleň a park z (12/2017)
6, nie v súlade so zákonom

Na časti predaných pozemkov sa nachádza autoumývarka (ďalej len AU) takmer pod oknami panelákov a preto sa ľudia voči nej roky búria. Lenže táto autoumyvarka patrí (údajnej) sesternici Richarda Rašiho.

A čo sa teraz stalo ?
Na veľkej lúke na KVP pri panelákov je postavená AU a má od mesta prenajaté pozemky. Daná lúka má veľký význam najmä z koncepčného hľadiska a je definovaná ako stavebná parcela., na ktorej investor Paseo postaviť komplex bytov a športovísk. Priznám sa, že na môj vkus trochu veľký, ale to nie je teraz podstatné. Ľudia z okolia sa postavili proti zámeru Paseo formou petície a na základe toho mestský parlament v decembri 2017 rozhodol, že sa v danej lokalite zmení definovanie územia v územnom pláne na zeleň (park, stromy, tráva a podobne). Keby sa občania KVP zaujímali o svoje okolie a veci verejné a zainteresovaní poslanci riešili veci systémovo, tak toto by sa nemuselo vôbec diať, lebo danú premenu zo stavebnej parcely na zeleň v súčasnej dobe (keď investor investoval milióny na svoj zámer) považujem za veľmi komplikovanú, nespravodlivú a mesto to môže vyjsť veľmi draho.

Tak si to zhrňme:
Poslanci odklepli, že daná veľká lúka, na ktorej má prenajaté pozemky AU a na ktorej chce realizovať svoj zámer Paseo sa má zmeniť podľa uznesenia poslancov z 12/2017 na zeleň. Podľa vyjadrení účastníkov dopravnej komisie za stranu SMER, to asi možné nebude, lebo viacerí investori tam kúpili pozemky za účelom výstavby a pripravili projekty za milióny eur. Čiže konali v súlade s pravidlami hry, čiže územným plánom, kde je územie definované ako stavebné parcely desaťročia. A teraz toto chce niekto zmeniť na zeleň. Čiže vynaložené investície si búdu stavitelia pýtať od mesta, ktoré chce zmeniť pravidlá hry počas hry. A majú na to oprávnené nároky.

Načo ale budú autoumyvarke tak obrovské pozemky, ktoré im včera poslanci predali ?
Neverím tomu, že tak veľké pozemky potrebuje autoumyvarka, ktorá tam nemá čo hľadať…
Je niekoľko teoretických alternatív ako využiť kúpené pozemky, ktoré sú dnes definované ako stavebné parcely a možno sa zmenia na park, ale až v roku 2019, keď už tu bude iné vedenie mesta.
1, Ešte tento rok si začnú vybavovať stavebné povolenie (ak by sa to náhodou zmenilo na zeleň) a postavia si tam nejaké verejno-neverejné relaxačno-nerelaxačné centrum… a ak sa zmení územný plán, tak budú bývať aj oni v parku na adrese Park KVP 1 🙂
2, Možno rátajú s tým, že mesto pritlačí na Paseo či iného investora, ktorý tam plánuje realizovať svoje zámery, aby svoj projekt zmenšil a posunul “trošku ďalej”, na čo však budú možno potrebovať práve tieto pozemky od AU

Je veľmi nezodpovedné od poslancov mesta, ktorí hlasovali ZA, ale aj od tých čo sa hlasovania zámerne nezúčastnili (defacto podporili predaj), že predali daný pozemok na území, kde sa má meniť územný plán. SMER a poslanci týmto ukázali, že ich nejaký územný plán a verejný záujem nezaujímajú. Oni majú svoje obchodné plány a tie sa musia realizovať vďaka strane SMER a jej posluhovačom v mestskom parlamente. A predali ich nie v súlade so zákonom.

Kto naozaj zaplatí 128 700 € ?
Úprimne poviem, že si myslím, že už dnes smeráci vedia, čo presne sa bude diať na daných pozemkoch, ktoré boli predané v rozpore s platnými právnymi predpismi. Ale dosluhujúcemu primátorovi to očividne nevadí a SMERáckym poslancom tiež nie, a tak si povedali, že v posledný rok svojho vládnutia utrhnú čo sa dá…
Keď si pozriete verejne prístupné údaje o danej firmičke, ktorá každý rok skončila v strate, tak sa oprávnene pýtate, odkiaľ vezme 128 700 € alebo, pre koho bol tento pozemok defacto kupovaný ?

Predali poslanci pozemky v zmysle zákona?
Nie.

KTO AKO HLASOVAL – viď článok – https://zdenkoliptak.com/2018/02/13/ako-nehlasovanim-podporit-kontraverzne-hlasovanie-za-na-kosicko-smeracky-sposob/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s