KOSIT nepriamo ukázal, že Rašiho cena za podiel v KOSITe je podozrivo smiešne nízka.

Každý dobrý hospodár nikdy nepredá firmu, ktorej majetok a aktivity rastú, čiže aj zisky. Ak aj by ju chcel predať, nikdy by pred súťažou – predajom nezverejnil odhadovanú cenu svojho podielu. Tak by konal dobrý hospodár, ktorý chce na predaji zarobiť čo najviac.

Nikto by nepredával zlatú sliepku, akou je firma pôsobiaca v odpadovom biznise.

Richard Raši a mesto však približnú cenu (nepochopiteľne) zverejnili ešte pred súťažou o predaji 29%, ktoré mesto vlastní, čím vlastne verejne oznámili potencionálnym záujemcom akú cenu očakáva. A keďže žijeme na Slovensku a poznáme praktiky pri výberových konaniach, kde je vopred jasný víťaz, je pochopiteľné, prečo sa do súťaže nezapojili ostatné veľké firmy. Asi im to niekto vysvetlil, že by to malo neblahé vedľajšie dôsledky na ich podnikanie a podobne.

Ale aká je cena 29% podielu mesta Košice v spoločnosti KOSIT a.s.?     A teraz použijem citát z inzertného článku spoločnosti KOSIT a.s – „KOSIT vlastní 1 spaľovňu, 10 dcérskych spoločností, zamestnáva 545 pracovníkov a svoje služby poskytuje pre 300 000 obyvateľov a 500 podnikateľských subjektov na území Slovenska.“ – celý článok

Zopakujme si:
1 (monopolná) spalovňa (vyrába aj paru a energiu, ktorá sa mala zarátať do ceny za likvidáciu odpadu, čiže košičania mali platiť menej podľa dodatku k zmluve, no neplatili – Zaujíma toto košických poslancov?)
10 dcérskych spoločností
– 300 000 obyvateľov/zákazníkov (240 000 sú košičania)
– 500 podnikateľských subjektov

Akú trhovú hodnotu má toto všetko na trhu?
Žeby iba 15 miliónov eur ? 🙂 (lebo podľa R.Rašiho má tretina mestského podielu hodnotu = 4,9 milióna EUR)

Toto samotné tvrdenie KOSITu v článku prezradilo, že suma, za ktorú chce SMER a Richard Raši predať podiel pánom Pachovi, Maškovi a Žugovi je trápne smiešna a som si istý, že ja právne napadnuteľná.

Raši nechce predať podiel v spaľovni, ale v spoločnosti KOSIT, čo je úplne iná šálka kávy a úplne iná cena.
(Pevne verím, že zajtra R.R. a SMER nenájdu dostatok hlasov na predaj zlatej sliepky)

Ale keď smerácki mestskí poslanci a ich poskokovia dokážu predať lukratívny stavebný pozemok v centre MČ Košice Západ firme (prepojenej na SMER) za 45 EUR štvorák (bude sa to riešiť aj mimo SR), tak som zvedavý, ako zajtra budú hlasovať pri bode – predaj podielu mesta Košice, ktorý nechcel nikto okrem SMERu, Rašiho a pánov z parku.

Zajtra 19.06.2017 rokuje košický parlament a pri hlasovaniach okolo KOSITu, ale aj EEI (obe firmy vlastnia tí istí), budú poslanci rozhodovať aj svojom politickom osude. Poviem to otvorene, ale nasratosť košičanov na mnohých poslancov je neskutočná, lebo svojimi hlasovaniami podporujú obchodné záujmy červených mecenášov na úkor mesta a jeho ľudí, a ja osobne sa taktiež budem aktívne a aj finančne podieľať na „propagácii“ týchto poslancov pred voľbami v iniciatíve – Týchto kandidátov nevoľte !!! Som zvedavý, ktorí z nich zajtra potvrdia svoje členstvo v tomto zozname, ktorý neskutočne smrdí korupciou…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s