Rozbehne sa v Košiciach čierny obchod s parkovacími kartami ?

billboard

Košičania už niekoľko mesiacov sledujú divadelné predstavenie strany SMER a EEI
v hlavnej úlohe s Richardom Rašim, ktorý má jedinú úlohu – udržať EEI v Košiciach za každú cenu totálne fušerácku a neschopnú sprostredkovateľskú firmičku cyperského pôvodu, čiže nešťastnú EEI. Tú EEI, ktorá všetko, čo sa dá sfušuje, urobí opačne, ktorá sústavne klame a zavádza politikov a verejnosť.
Hlavnou úlohou SMERu a RR je ju udržať a zabezpečiť pre ňu čo najväčšie príjmy, ktoré budú použité možno aj na financovanie nie len hlavného, ale aj akože „opozičných“ kandidátov v komunálnych voľbách.

Richard Raši a SMER schválili veľmi zlé protizákonné Všeobecne záväzné nariadenie mesta Košice č.157 (ďalej len VZN).  Je zlé, lebo jeho základ je zle postavený. Parkovacie miesto by malo byť vo vzťahu k bytu a nie vo vzťahu k tým, čo v tom byte bývajú. A to už nehovorím o finančnej diskriminácii ostatných obyvateľov toho istého bloku

Prokurátor napadol vo VZN, okrem iného, že ak bývajú v byte 3 držitelia áut (každý ma svoje auto), tak je diskriminačné, že každý si tú istú službu môže kúpiť za inú cenu.
RR s EEI vymysleli „geniálnu“ vec ako okabátiť prokuratúru a vymysleli, že urobia to tak, že každý byt si bude môcť kúpiť až 3 parkovacie karty pre rezidentov. Hlúposť do neba volajúca, ale čo už. Úloha znie: „Udržať neschopné EEI za každú cenu s maximálnym ziskom“.

     Čiže mesto ide predávať karty na parkovacie miesta, ktoré neexistujú. Predstavte si, že by si každý byt v bloku kúpil 3 karty, ktoré majú GARANTOVAŤ parkovacie miesto v okolí bloku. No negarantujú, lebo toľko parkovacích miest neexistuje. EEI vám ale i tak predá kartu.

A teraz príklady:

     Ak mám v byte jedno auto, nikto mi ale nezakáže kúpiť si aj ďalšie 2 parkovacie karty. Napríklad pre kámoša, ktorý pracuje neďaleko, ale nemá kde parkovať. Alebo pre suseda, ktorý má 5 áut pred blokom, a tak si dokúpi ešte dve od suseda a tak jeho tátoše budú stáť na tom istom mieste i naďalej.

Čo sa vlastne spoplatnením parkovania pri blokoch docielilo? Nič.

      EEI mestu nepredložilo koncepciu, a teraz použijem obľúbenú vetu – parafrázu –  jediného údajného odborníka v EEI z Košíc – „Takú koncepciu, ktorá je bežná v každom civilizovanom a neskorumpovanom meste v Európe“, čiže koncepcia s prepojením na parkovacie domy spolu s financovaním ich výstavby, záchytné parkoviská s prepojením na cyklotrasy a MHD atď. To, čo predložila EEI a schválili smerpozitívni mestskí poslanci má ďaleko od toho. Podľa mňa to, čo poslanci schválili, asi nikto z poslancov nečítal.

     A tak sa náš nezávislý pán primátor, bude točiť do kolečka ako mačka za vlastným chvostom a bude sa viac a viac zamotávať, vytvorí (už vytvoril) totálny chaos za úhrady (nedodaných a neexistujúcich) služieb a môže očakávať ďalšie podnety od občanov               a aktivistov (nie od politikov, lebo tých to asi nezaujíma) a ďalšie protesty prokurátora        a to až dovtedy, pokiaľ sa nezmení základ VZN, čiže parkovacie miesto sa bude párovať       k bytu a nie k jeho obyvateľom. To by bolo ale možné iba vtedy, ak by EEI predložila skutočnú koncepciu, ktorá by obsahovala financovanie a aj výstavbu parkovacích domov, čo EEI neurobila, aj keď sa politici tvária, že akú úžasnú firmu to máme v Košiciach…

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s