List, ktorý našli občania Lunika I v schránke.

Dnes 2000 domácností na Luniku I v MČ Košice Západ našlo v schránke nižšie uvedený list. Obsahuje jeden z možných návrhov riešenia parkovania na Luniku I. Je jeden
z mnohých a všetko je len vec diskusie. Požiadal som občanov, nech mi napíšu svoje návrhy, s tým, že sa ku ním stretneme za účelom diskusie. Nie je za tým nič iné. Myslím,
že každému je jasné, že stav na Luniku I nie je dobrý a že je potrebné ho začať riešiť.
O tom je celá táto diskusia…

Poslanci MČ Západ schválili môj návrh k lokalite Považská.
A nielen to. Priestor dostanú aj občania…

     Schválili sme uznesenie, v ktorom žiadame p.starostu zvolať pracovné rokovanie
k lokalite Považská 40 aj za účasti občanov z Lunika I a to je dôvod, prečo ste našli tento môj list vo svojej poštovej schránke. Rád by som si od vás občanov vypočul či prečítal vaše návrhy, nápady a podobne k danej problematike parkovania na Luniku I.

Pred 3 týždňami našlo 1000 domácnosti na Luniku I moju pozvánku na rokovanie Miestneho zastupiteľstva Mestskej časti Košice Západ a to k lokalite Považská 40, kde nielen podľa mňa hrozí veľký „parkovací“ problém, na ktorý môžu doplatiť obyvatelia celého Lunika I. Informácie na danú tému nájdete na mojej webstránke.

Musím sa priznať, že pred prerokovaním miestneho zastupiteľstva, ktoré sa konalo 24.06.2014, som si nebol istý, či 22 poslanci z politických strán (ja som 23. nezávislý a jediný bez politickej príslušnosti) schvália daný bod  v  programe  rokovania miestneho
zastupiteľstva a to z viacerých dôvodov.
Prvým dôvodom bolo to, že týždeň pred rokovaním sa konala miestna rada, ktorá hlasovaním rozhodla, že sa materiálom nebude zaoberať (starosta a 7 poslancov, z ktorých len 2 boli za), čo bolo pre mňa sklamaním.
Druhým dôvodom bolo aj to, že pre mnohých poslancov je problematika a celý proces okolo územného plánu pojem neznámy, čo som im aj vytkol, a tiež aj to, že za posledné roky som na verených prerokovaniach nevidel ANI JEDNÉHO poslanca západu a dokonca ani z mesta.
Pritom na týchto verejných prerokovaniach by mali byť prítomní:
– SPRACOVATELIA A ODBORNÍCI k danej problematike
– OBČANIA a AKTIVISTI so svojimi návrhmi, pripomienkami, ktoré by si mali vypočuť najmä mestskí poslanci, lebo tí nakoniec o daných materiáloch svojim hlasovaním rozhodujú
– POSLANCI, ktorí na VEREJNÉ prerokovania s občanmi k územným plánom nechodia (názor občanov ich zväčša akože zaujíma len pred voľbami – dovolia sa občanom vykecať a tvária sa, že ich počúvajú…). Je pravda, že jeden mestský poslanec zo západu dal písomne návrhy a pripomienky (do 07.01.2013), ale bez toho, aby si vypočul názor tých občanov – voličov, ktorí na verejné prerokovanie prišli. Ako potom môžu občania presadiť či povedať svoj názor, keď ho nemajú komu povedať ?

      Na týchto verejných prerokovaniach sa určuje, kde bude park, kde stavebná parcela (napríklad pod vašimi oknami !!!), kde sa môže postaviť supermarket namiesto trávnika atď.

      Rozmýšľal som, ako pripraviť poslancov na rokovanie, keď o podobnej problematike majú viacerí poslanci minimálne vedomosti. (Toto nie je kritika poslancov, ale veľmi smutné konštatovanie, nakoľko politické kluby ich strán na Západe sú po odbornej stránke podľa mňa nefunkčné). Natočil som 10 minútové video (pre poslancov a aj pre občanov), kde som sa snažil úplne polopate vysvetliť históriu, schválené materiály v meste, právny a odborný stav a najmä možné riziká a rozposlal na ich osobné e-maily všetkým poslancom. Video nájdete na mojej webstránke.
Ešte pred rokovaním dostalo 1000 domácnosti na Luniku I pozvánku na rokovanie (toto som urobil ako reakciu po tom, ako sa rada odmietla zaoberať danou problematikou) a pozval som občanov na rokovanie k danému materiálu a tí aj prišli, za čo sa im chcem poďakovať. Čiže pozvánky a video urobil
i asi svoje.

     Ako poslanci MČ Košice Západ sme prijali uznesenie, ktoré otvára priestor pre občanov a zároveň otvára aj priestor opätovne riešiť parkovanie na celom Luniku I, o ktoré som sa pokúšal na rokovaní na meste Košice ešte v marci 2013 (viď článok k danej problematike na mojej stránke webstránke).


A tu je ďalšia moja ponuka občanom Lunika I k otázke parkovania:

      Chcem povedať, že uprednostňujem opatrenia systémové, a také, ktoré majú minimálne nároky na verejné financie, čiže na naše dane.

Tí občania, ktorí majú nejaký návrh týkajúci sa riešenia problematiky parkovania na Luniku I (môj názor nájdete v mojom článku na mojej webstránke –  Ako by som riešil parkovanie na Luniku I ), nech mi napíšu na môj e-mail liptak@pangea.sk, pripadne si ma nájdu na Facebooku pod menom Zdenko Lipták Košičan. Vaše návrhy a pripomienky spracujem a okolo 15.07.2014 sa stretnem s vami k ich prerokovaniu a zosumarizovaniu (pozvánku Vám pošlem spätne na váš e-mail) Času je málo, preto je taký šibeničný termín.

Ďakujem.
MVDr. Zdenko Lipták
– nezávislý poslanec MČ Košice Západ a občiansky aktivista
www.zdenkoliptak.com

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s