O pár dní dôjde k podstatnému obmedzeniu či vylúčeniu MHD v Košiciach.

Pán primátor po rokovaní Mestského zastupiteľstva v Košiciach dňa 26.03.2020 na tlačovke vyhlásil, že parkovné:“…bude podpísanim uznesenia bezplatné“ …..z dôvodu mimoriadnej situácie. Otázne aj ostáva, či sa toto môže zaviesť ako „opatrenie“ v mimoriadnej situácii.

Čo ale hovorí uznesenie MZ ?

…“v prípade podstatného obmedzenia alebo vylúčenia prevádzkovania mestskej hromadnej dopravy sa na nevyhnutnú dobu preruší prevádzkovanie parkovacích miest v zóne plateného parkovania podľa VZN mesta Košice č. 157 o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzenom území mesta Košice v znení neskorších predpisov“

Dnes MHD jazdí podľa sobotného cestovného poriadku. Čiže v riadnom režime. Poslanci rokovali, ale vôbec sa nezaoberali nejakým podstatným obmedzením či vylúčením dopravy.

Chcem len podotknúť tri veci a to, že:

1, Súd mestu zakázal robiť aktivity, ktoré obmedzujú aktivity EEI v ich podnikaní. Čiže mám za to, že mesto koná v rozpore s týmto súdnym rozhodnutím, nakoľko zmena platobných podmienok v parkovaní nemá s mimoriadnou situáciou nič spoločné.

2, Postrádam stanovisko EEI k danému návrhu, nakoľko je polovičným partnerom mesta v parkovacej otázke.

3, Mesto nemôže vyhlásiť mimoriadnu situáciu (vyhlasuje ju štát), dokonca ani zvolať mimoriadne rokovanie zastupiteľstva (zákon mimoriadne rokovanie nepozná). Pán primátor „vyhlásili“ oboje.

Takže, ak pán primátor povedal, že po podpísaní uznesenia (najneskôr 10.04.2020) bude parkovanie zadarmo, automaticky to znamená, že dôjde k podstatnému obmedzeniu alebo vylúčeniu MHD v Košiciach.

Ak ho podpíše v pondelok 30.03.2020, tak už v pondelok možno MHD jazdiť nebude…

Advertisement

One thought on “O pár dní dôjde k podstatnému obmedzeniu či vylúčeniu MHD v Košiciach.

  1. Slováci sa nikdy nepoučia vo voľbách vždy budú voliť ..z trucu…nie z rozumom.Ukázali to pri voľbe Poláčka ako aj teraz vlády.Poláček ukazuje že mu išlo iba o …flek…

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s